1.kolo, Plzeňský | Klatovy | Okresní přebor , 2018-2019

--

Ruda překvapila a podruhé zasebou zvítězila doma nad Sušicí

5. O. Novotný , 77. D. Greiner (p.) - 35. M. Kalný
7

Sušice s historicky nejmladším týmem, který za rezervu nastoupil v průměrném věku na hráče 21 let odehrála sympatický zápas, ve kterém mohla brát klidně tři body.

Rudští šli rychle do vedení

Sušici, které se na poslední chvíli omluvil brankář Konečný, zastoupil v brance Jakub Novák, který inkasoval již v 5. minutě utkání. Branku za domácí vstřelil po výborně zahrané standartní situaci Ondřej Novotný. Sušice ale celý první poločas měla více ze hry. Spousty střel z kopaček Václava Žežulky a  Martina Kalného měli sice dobrý směr, ale ani jedna neskončila brankou. Tak se tato dvojice musela postarat o gól svým klasickým způsobem a sice, centrující Venca nachází hlavičkujího Martina a je vyrovnáno - 1:1.

Velká šance hned v úvodu neproměněna!

V druhém poločase šel hned na začátku sám na bránu 16ti letý Kramár, ale jen těsně minul. Střela Žežulky z dálky jen těsně minula tyč po gólmanově teči.

Deset minut před koncem domácí rozehráli rohový kop po zemi do vápna tak překvapivě, že nejmladší hráč Sušice Kramár střejchl o soupeřovu kopačku tak smolně, že byla nařízena jasná penalta. Domácí Greiner samozřejmě proměnil.

Ve zbylých 10 proležených minutách se toho už moc neodehrálo. Snad jen v 90. minutě opět našel Žežulka Kalného ve vápně a druhý jmenovaný po hlavičkovém souboji hlavičkoval do připraveného obránce na brankové čáře.

TJ Sušice B
Martin Kalný - hráč TJ Sušice B: ,,Odjíždíme sice s nulou, ale pokud si udržíme herní tvář, máme budoucnost."

FJ SRK Železná Ruda
K. Hach [-] - M. Balíček [-] , O. Novotný [-] , A. Štufka [-] , L. Hanzlík [-] (77. J. Kroupar [-] ) , J. Košacký [-] , M. Kořán [-] , M. Loos [-] , J. Lehečka [-] , F. Zelenka [-] , D. Greiner [-]

TJ Sušice B
J. Novák [-] - F. Vítovec [-] , D. Špička [-] (80. D. Klaus [-] ) , M. Krouský [-] , A. Černý [-] , J. Nový [-] , J. Dryk [-] , M. Kalný [-] , V. Žežulka [-] , L. Blažek [-] , M. Kramár [-]

ŽK: 80. A. Štufka - 38. F. Vítovec , 79. M. Kalný .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: Sedlmaier Miroslav - BALDA Jaroslav (N), DOLLANSKÝ Jindřich (N).