10.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

35. J. Harmady - 12. K. Rozboud , 53. D. Míka (p.)
23

Utkání bylo vyrovnanější než se čekalo..

První půle vítěze neměla

Domácí Rapid přivítal na svém hřišti v rámci 10. kola Chotíkov. Plzeňskému celku se v této sezóně příliš nedaří a body potřebuje jako sůl. Hosté prožívají oproti svému soupeři povedenou podzimní část, demonstrovali to v minulém kole demolicí Rokycan.

Jako první udeřili hosté, ve 12. minutě se prosadil mladík Rozboud.

Chotíkov po této brance jakoby přestal hrát, doposud neškodný Rapid se dostával do šancí a jednu z nich proměnil Harmady, to běžela 35. minuta.

Rapid si vypracoval v první půli ještě další šance, žádná však branku nepřinesla.

Utkání rozhodla penalta

Vyrovnaný zápas pokračoval ve stejném duchu celý druhý poločas. Šancí mnoho nebylo.

Rozhodujícím okamžikem se tak stala 53. minuta, když Chotíkov dostal výhodu pokutového kopu, který bezpečně proměnil kapitán týmu David Míka.

Nijak extra pohledné utkání tak dopadl lépe pro hosty, kteří si po bojovném výkonu odváží tři body.

FC Chotíkov 1932
Petr Nykles, trenér hostí: Věděli jsme, že utkání jako s Rokycany se nebude opakovat, jelikož Rapid je úplně jiným soupeřem. Po naší první brance jsme nepochopitelně přestali hrát a nechali jsme soupeře vyrovnat. Naštěstí se nám podařilo v druhém poločase vstřelit rychlý gól na 2:1 a tento výsledek jsme uhájili až do konce.