9.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

5. M. Lopata , 10. P. Kučera , 40. D. Míka , 45. D. Míka (p.) , 68. K. Rozboud
24

Překvapení se zrodilo v Chotíkově, hosté dostali nepopulárního "bůra"..

Dominance Chotíkova vyústila v pohodlné vedení

Toto utkání KP patřilo bezesporu k těm papírově nejzajímavějším, jelikož se utkaly dva celky, kterým se poslední dobou nadmíru daří.

Chotíkov od počátku utkání na nic nečekal a vlétl na svého soupeře, který na tuto taktiku jen ztěží hledal odpověď.

První branka padla již v 5. minutě. Po faulem přerušeném brejku domácích se k přímému kopu postavil Slavík. Jeho pokus ještě branář hostů zlikvidoval, na následnou dorážku Lopaty byl ale krátký.

Domácí tento brzký gól ještě více nabudil a hnali se za dalším. Ten padl v 10. minutě, prosadil se Kučera.

Hosté z Rokycan se snažili s výsledkem něco udělat, po jednom z brejků postupoval jejich útočník sám na Šilhánka, brankář domácích však skvělým zákrokem nepřipustil změnu skóre.

V 31. minutě přišel zlomový okamžik utkání, po druhé žluté kartě se musel do sprch odebrat hostující Spěváček a o utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Tím spíše, když se ve 40. minutě prosadil David Míka a tentýž hráč dal svou druhou branku o pět minut později a zakončil tak poločas snů pro Chotíkov.

Domácí si zápas pohlídali

Druhý poločas už se v podstatě jen dohrával, Rokycany neměly již sílu s utkáním něco udělat.

V tomto zápase padla ještě jedna branka a to v 68. minutě, kdy se prosadil Rozboud.

Více branek nepadlo a Chotíkov tak vyhrál jednoznačně 5:0.

FC Chotíkov 1932
Petr Nykles, trenér domácích: Od začátku jsme na soupeře vlétli, konečně jsme proměnili šance a za stavu 2:0 v 10. minutě, to se hraje úplně jinak. Klíčovým momentem bylo vyloučení hostujícího hráče, po kterém jsme přidali další branky a zvítězili jsme. Musím uznat, že se jednalo asi o nejlepší první poločas, co jsem u týmu Chotíkova.

L. Šilhánek [-] - V. Týml [-] (78. B. Buchta [-] ) , D. Míka [-] , J. Kluska ml. [-] , J. Slavík [-] , K. Rozboud [-] (80. M. Nemček [-] ) , M. Prais [-] , M. Míka [-] (65. J. Vlk [-] ) , M. Lopata [-] , P. Kučera [-] (72. O. Vodička [-] ) , J. Pechler [-] (57. D. Chotěborský [-] )