9.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

Nýrsko konečně zvítězilo, Rapid se dál trápí

24

Hostům se nedaří, prohráli již pátý zápas v řadě..

Výtisk jediným střelcem první půle

Pěkné sobotní odpoledne nabídlo zápas domácí Okuly Nýrsko a hostujícího Rapidu Plzeň. Rapid se v případě výhry mohl bodově dotáhnout právě na svého dnešního soupeře.

Od první minuty se domácí ujali iniciativy a vytvářeli si herní převahu a šance. Nedůrazem v zakončení se však ujala až několikátá v pořadí. V 17. minutě po pěkně akci Lucáka zakončoval do prázdné brány Výtisk. Hosté zlobili z občasných protiútoků, šance si však moc nevytvářeli.

První půle tak dopadla lépe pro domácí Okulu.

Nýrsko přidalo ještě dvě branky

Po změně stran se hra trochu vyrovnala, hosté začali cítit šanci na vyrovnání a dostávali se do více příležitostí. V 65. minutě se však prosadili znovu domácí, konkrétně střídající Kotáb, který po pěkné individuální akci zvýšil na 2:0, což byla pro hosty zdrcující rána.

Na 3:0 ještě zvýšil pár minut před koncem zápasu Kopřiva a domácí si výsledek a vytouženou nulu vzadu pohlídali.

Nýrsko tak naplno bodovalo a odskočilo Rapidu Plzeň na 6 bodů.

FK Okula Nýrsko
Tomáš György, hráč domácích: Kluci si zápas pohlídali a získali velmi důležité body. Čeká nás ještě série domácích utkání, kdy potřebujeme urvat co nejvíce bodů a jsme rádi, že jsme začali dobře.

J. Moravec [-] - M. Lucák [-] (80. J. Pavlík [-] ) , M. Brož [-] , J. Lužný [-] , J. Čanecký [-] , M. Trumpeš [-] (64. J. Kotáb [-] ) , K. Kalivoda ml. [-] (88. D. Šnour [-] ) , I. Varga [-] (85. M. Valenta [-] ) , J. Kopřiva [-] , P. Výtisk [-] (76. M. Bastl [-] ) , D. Kotlan [-]