13.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

31

Favoritem utkání byla určitě Peč, které patří stabilní druhé místo tabulky. O pokus získat nějaké body a narušit domácí neporazitelnost přijel společný tým Halámek/Hranic a rozhodně neměl co ztratit. Každý tým měl lepší jeden poločas a tak se oba rozešli smírně. Pro hosty je to tentokrát získaný bod a třetí stejný výsledek po sobě, tj..1:1.

Poločas skončil šťastněji pro domácí

Aktivněji začali domácí a první vystřelil Durač nad branku, na druhé straně kontroval M. Slavík, ale ani on neuspěl. Další šance Peče přišla až ve 20. minutě po rohu, opět nad. Ve 27. minutě se za vápnem dostal pouze k lehké střele hostující Novák, která šla těsně vedle tyče. Větší aktivita domácích směrem dopředu slavila úspěch hned o minutu na to, hodně jim však k tomu přispěli hosté, když před svou brankou právě hostující Novák chtěl odkopnout balon do bezpečí. Trefil však stopera Kollmanna a od něho se nešťastně odrazil tentokrát k domácímu Josefu Novákovi a ten z malého vápna otevřel skóre - 1:0. Ve 37. minutě ještě z dálky vyzkoušel pozornost gólmana domácích Tomečka dalekonosnou střelou M. Slavík. S potížemi brankář odolal. Zlom v utkání mohla přinést 40. minuta, když hostující brankář Koranda neodhadl dobře výběh a když byl již překonán zachraňoval na brankové čáře odkopem útočník T. Trsek. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení domácích borců.

Body se nakonec dělily

Peč mohla po své velké šanci ještě navýšit skóre v 55. minutě, ale neproměnila. Větším pohybem se však stále více osmělovali hosté a dokázali vyrovnat, poté co se ze vzdálenosti cca 25 metrů trefil v 64. minutě ukázkově Zdeněk Staněk - 1:1. Jeho premiérová trefa v hostujícím dresu stála opravdu za to. Jeho rána zapadla nechytatelně od břevna pod víko a Tomeček neměl šanci. Další příležitosti opařeným domácím však již hosté nedokázali zužitkovat a tak se ke slovu dostal několikrát i pečský Durač, ale i on se svými šancemi naložil zle. Zlepšený výkon hostů ve druhé půli mohl nakonec slavit zisk všech bodů. Společenství zahrávalo v 85. minutě trestný kop, na poslední chvíli ještě domácí změnili směr střely a opět Staněk jen instinktivně nastavil nohu v malém vápně a bohužel přestřelil. Oba celky se tak rozešly asi spravedlivou remízou.

Autor: Jiří Samec

TJ Sokol Halámky/Hranice
Jiří Samec (vedoucí mužstva): Peč je doma hodně dobrá a urvat body zde dokázal pouze Jarošov za stejnou remízu. Neměli jsme proto co ztratit a i když domácím chybí Jirka Novák, tak byli v první půli lepší. Ke gólu jsme jim však pomohli po špatném odkopu hodně sami a pak měli štěstí po odvrácení balonu z brankové čáry. Ve druhém poločase se obraz hry změnil, byli jsme více na míči,lépe se pohybovali a nechytatelnou premiérovou trefou Staňka v našem dresu vyrovnali. Ustáli jsme pak některé domácí pokusy a sami mohli opět Staňkem rozhodnout. Nestalo se, ale remízu určitě bereme. Doma se chceme s podzimem rozloučit výhrou.

FC Peč
J. Tomeček [-] - J. Zamazal [-] (64. M. Hlaváček [-] ) , R. Ďurač [-] , V. Tesař [-] - D. Petrek [-] , M. Trojan [-] , L. Popjak [-] , M. Novák [-] - J. Novák [-] - R. Pátek [-] , L. Tomšů [-]

L. Koranda [-] - J. Macho [-] , P. Kollmann [-] , R. Duda [-] , P. Kubák [-] , K. Juráň [-] - P. Novák [-] , M. Slavík [-] , J. Herzog [-] (22. A. Havel [-] ) - T. Trsek [-] , Z. Staněk [-]

ŽK: 51. J. Zamazal - 16. K. Juráň , 89. A. Havel .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: MAŇHAL ING. Jan - LOULA Vladimír, STANÍK Vladimír (N).