11.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

Halámky a Staré Hobzí berou pouze bod

41. H. Bican (vl.) - 10. R. Frelich
31

Domácí společenství Halámky/Hranice ani tentokrát nebere všechny body, i když byl jejich výkon podstatně lepší než v posledních zápasech. Nedokáží se však prosadit i z těch nejvyloženějších šancí a tak sympatický výkon hostů ze Starého Hobzí byl příčinou dělby bodů.

První poločas skončil nerozhodně

K první šanci se dostali hosté po trestném kopu, když ve 4. minutě hlavičkovali vedle. Domácí se opět nepoučili z posledních zápasů a po druhém zahrávaném rohu hostů znovu prohrávali. To si dobře naskočil nehlídaný Robert Frelich a v 10. minutě hlavičkou od břevna za brankovou čáru otevřel skóre - 0:1. Společenství odpovědělo až ve 20. minutě a po sérii několika hlaviček těsně minulo bránu. Pak přišla první vyložená šance domácích, když ve 29. minutě vykopávali z brankové čáry, kde se zaskvěl hostující gólman a reflexivně uchránil bránu. Domácí útočníci nedokázali ani v přesile propasírovat míč za záda Bicana. Ve 39. minutě Hobzí opětovně zahrozilo, ale jejich hlavička nebyla dost razantní. Ze strany hostů to bylo k vážnějšímu ohrožení prakticky vše. Otěže zápasu natrvalo převzali domácí a podařilo se jim za přispění Bicana vyrovnat. To běžela 41. minuta a po střele Jirky Herzoga si srazil míč do vlastní sítě, vyrovnáno 1:1.

Druhý poločas branku nepřinesl

Ve 48. minutě navrátilec do sestavy Jiří Herzog vyzkoušel pozornost gólmana hostí bez gólového efektu. Zlepšený výkon domácích gradoval a čekalo se, kdy přijde chyba Starého Hobzí. Ta se naskytla hned v 55. minutě když propadl dlouhý balon za obranu a střídající Radek Herzog běžel sám na Bicana, zbytečně však brzy vystřelil a jeho snaha tak skončila mimo tyče. Hosté dokázali fyzicky držet krok s domácími po celou dobu hry a stačilo jim k tomu hru i kouskovat a zdržovat delší rozehrávkou. Hráli již udržovací taktický boj s občasnými drobnými výpady s cílem odvézt si alespoň bod. Konečně poslední třetí vyloženou šanci měl v 84. minutě M. Slavík, který dostal krásný přetažený míč za obranu, ale zle s ním naložil a příležitost zlikvidoval Bican. To bylo v utkání vše a obě mužstva se rozešla smírně.

Autor: Jiří Samec

TJ Sokol Halámky/Hranice
Jiří Samec (vedoucí mužstva): Procházíme herní krizí, opět jsme nezachytili úvod utkání a zbytečně zase dotahovali. Hobzí bylo prvních 25. minut lepší, my jsme začali hrát až potom, ale nedáme ani ty nejvyloženější šance a to se v okrese nevyplácí. K remíze nám paradoxně pomohli hosté, když si srazili míč do své sítě po střele navrátilce Jirky Herzoga. Nám moc chybí střelec Láďa Slavík, který zakončuje s větší rozvahou. Měli jsme tři vyložené šance a nedali vlastně ani jednu, mírnou převahu jsme tak nedokázali přetavit ve vítězství. Ukazuje se jak je soutěž vyrovnaná, hosté předvedli sympatický výkon a běhali s námi až do konce.

L. Koranda [-] - K. Juráň [-] , P. Kollmann [-] , J. Macho [-] - M. Slavík [-] , P. Novák [-] (73. R. Duda [-] ) - T. Trsek [-] , M. Svoboda [-] (52. R. Herzog [-] ) - Z. Staněk [-] , J. Herzog [-] , R. Cigáň [-]