Nová Včelnice po gólové smršti ve druhém poločase zdolala druhou Peč

33

Po venkovní porážce v Novosedlech tentokrát Nová Včelnice "B" v 10. kole Okresního přeboru nezaváhala. Druhá Peč hrála s domácími dlouhou vyrovnaný duel, ale ve druhém poločase odešla a rezerva Včelnice zvítězila vysoko 9:2 , hattrickem se blýskl domácí útočník Dominik Tuček.

První poločas pro domácí

Do zápasu na domácí půdě jsme nastupovali po dvou prohrách s velkým odhodláním tuto nešťastnou sérii zlomit. Od samého začátku byla hra rychlá, bojovná a oba týmy šly do zápasu na plno. V 19. minutě se našemu kanonýrovi Dominiku Tučkovi podařilo otevřít skóre zápasu. Necelé tři minuty na to navýšil skóre na 2:0 Lukáš Zápotoka. Těsně před hvízdem půlky zápasu jsme neuhlídali útočníka Josefa Nováka, který se rychlým naražením dostal do volného prostoru před golmana a snížil skóre na 2:1.

Druhý poločas v jednoznačné režii domácího týmu

Začátek druhého poločasu se jasně nesl v naší režii. Vytvořili jsme si několik zajímavých šancí, které jsme bohužel zdárně nezakončili. Střelecká smůla se nás nedržela dlouho a během tří minut, Jakub Matějka, Lukáš Zápotoka a Zdeněk Didek, rozvlnili soupeřovu síť a každý se po jednom gólu zasloužil o navýšení skóre na 5:1. Studená sprcha v podobě tří gólu domácí značně utlumila. Stanislav Pacholík situace využil, přidal do kroku a v 65. a 79. minutě utekl obráncům. V zakončení se nemýlil a skóre pro nás zvýšil na 7:1. V 83. minutě náš golman, opojen náskokem a oslněn fanynkami, neodhadl hru a dovolil Josefu Novákovi podruhé skórovat. 7:2 v 83. minutě. Do konce zápasu zbývalo sedm minut a Dominik Tuček se ujal role kata. V 84. a 87. minutě zasadil dva zářezy do konečného skóre 9:2. Výhra nad Pečí nás posunula na 3. místo v tabulce a už teď nabíráme síly na další zápas v Plavsku.

Autor: Ondřej Blecha

TJ Nová Včelnice B
Ondřej Blecha: Tento zápas jsme Peč jasně přehráli a nebýt Nováka, tak jsme je prakticky k ničemu nepustili. Celý tým hrál výborně, bez hádek a i přes drobné chyby bych chtěl celému týmu poděkovat. Rozhodčí zápas až na malé výtky zvládli dobře.

P. Tušil [-] - J. Říha [-] (46. S. Pacholík [-] ) , D. Tuček [-] , L. Zápotoka [-] , O. Novotný [-] (46. F. Lukš [-] ) , M. Vokuš [-] (63. M. Neubauer [-] ) , D. Brus [-] , O. Blecha [-] , D. Matějka [-] , Z. Didek [-] , J. Matějka [-]