Stará Hlína stáhla jednobrankové manko a bere s Hobzí bod

33

Staré Hobzí - Velkým dramatem končilo nedělní utkání Dyje se Starou Hlínou. V prvním poločase padly dvě branky. Domácí vedli jedna nula a zdálo se, že si náskok pohlídají. Hosté však hru zlepšili a vyrovnali. Druhý poločas proběhl na chlup stejně. Domácí vedli a hosté opět dokázali zareagovat. Obě mužstva tak berou pouze bod.

První poločas skončil nerozhodně

V neděli 14.10. 2018 náš tým zavítal na hřiště TJ Dyje Staré Hobzí k dalšímu mistrovskému utkání. Již při příjezdu na hřiště nám bylo jasné, že tady se kombinační fotbal hrát nedá. I přes snahudomácích hráčů bylo hřiště poseto žaludy a spadaným listím a v kombinaci s „betonovým povrchem“ a silným větrem, bylo o kvalitě zápasu rozhodnuto ještě před úvodním hvizdem. Od začátku zápasu se hrála nakopávaná s množstvím osobních soubojů. Již ve 4. minutě utkání využil domácí tým dlouhý centrovaný míč za obranu hostů a po dvou dorážkách v pokutovém území otevřel Bohuslav Brůžek skóre zápasu. Stará Hlína se snažila o tvořivou hru, ale většina přihrávek končila v zámezí nebo na kopačkách důrazného soupeře. Do šancí se obě mužstva dostávala především centrovanými míči do pokutového území. Velké problémy dělal domácí obraně důrazný bojovník M. Benda, ale bez gólového efektu. Jedna z mála pohledných akcí hostujícího týmu vedla k vyrovnání stavu zápasu. Ve 24. minutě si na přihrávku M. Vonky naběhl kapitán Radek Chmátal, zatáhl míč do velkého vápna, obešel domácího obránce a zkušeně prostřelil brankaře Starého Hobzí. Hra hostující Hlíny se od vyrovnání zlepšila, což vedlo k velké šanci aktivně hrajícího útočníka Tomáše Štědrého, který hlavou po centru z pravé strany hřiště orazítkoval tyč domácí branky. Ke změně skóre do konce prvního poločasu již nedošlo a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Oba týmy nakonec berou pouze bod

Úvod druhé poloviny utkání vyšel lépe domácím. V 50. minutě zaběhl za obranu Staré Hlíny domácí útočník, po přihrávce do ofsajdové pozice nacentroval míč do pokutového území a dobře hrající Ondřej Lička překonal brankaře Rychlého a zvýšil na 2:1 pro Staré Hobzí. Vyrovnané, bojovné utkání pokračovalo i v druhém dějství bez větších gólových šancí na obou stranách. Domácí urputně napadali hostující obranu, čímž se postupně dostávali do šancí. Především O. Lička svou rychlostí a důrazem trápil obranu hostů. Po jeho individuální akci skvěle zasáhl hlínský brankař Pavel Rychlý a tvrdou střelu vyrazil na roh. Stará Hlína se snažila o vyrovnání, které přišlo v 85. minutě. Po nedovoleném zákroku na hranici velkého vápna, chytře rozehrál nařízený přímý kop Mojmír Vonka, přesně našel volného Miroslava Šauera, který mazácky překonal domácího brankaře a tím stanovil konečný výsledek zápasu 2:2. Hostující tým měl ještě v závěru utkání možnost strhnout vítězství na svou stranu, ale v samostatném úniku nedokázal Tomáš Štědrý překonat dobře vyběhnutého golmana Starého Hobzí. Nehrál se příliš pohledný fotbal, úroveň zápasu odpovídala kvalitě hrací plochy.

Autor: Petr Šauer