10.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Favorit z Buku opět nezaváhal a Číměři nastřílel šest branek

32

Duel mezi prvním a předposledním celkem OP se proměnil ve zcela jasnou záležitost. Hostující fotbalisté sice na svého soupeře vlétli a dokonce vedli, domácí ale do poločasu dokázali vést od dvě branky. Svůj náskok bukovští postupně navyšovali, až dosáhli šesté vstřelené branky. Číměř během devadesáti minut hry branku soupeře ohrozila pouze dvakrát a byly z toho dvě branky. Buk si po vysoké výhře drží luxusní sedmi bodový náskok na druhou Peč.

Domácí dokázali nepříznivý výsledek otočit již do poločasu

Vedoucí Buk přivítal na svém hřišti předposlední Číměř/Bystřici B. Ačkoliv byl favorit jasný, první chvilky utkání byli pro domácí velmi krušné. Od úvodního výkopu se bukovským nedařilo, individuální chyby dávaly prostor hostujícímu celku několikrát ohrozit branku. Vše vyústilo ve volný přímý kop ze skvělé pozice, ke kterému se postavil hostující Jiří Strejček a v 8. minutě neomylně poslal míč za záda brankáře Vondráka, který tak poprvé inkasoval na domácím hřišti v této sezóně. Zaskočený domácí celek sice poté převzal otěže utkání, ale stále se nedařilo zpřesnit hru a dostat míč za brankáře hostí. Toto trvalo až do 30. minuty utkání. V tento čas se hbitý záložník Buku Zděněk Březina rozhodl, že už by to chtělo nějaký gól - a tak dal rovnou dva, stačily mu na to čtyři minutky. Zajimavostí je, že Z. Březina přestoupil do Buku, právě s Nové Bystřice. Od té doby jsme sledovali úplně jiný Buk. I když soupeř herně vůbec nepůsobil jako celek ze spodních pater tabulky, bukovští pomalu, ale jistě začali přebírat kontrolu nad zápasem. To se ještě do poločasu podařilo podtrhnout Petru Jarošovi, který zvýšil na 3:1.

Buk nastřílel ještě tři branky a pohodlně si dokráčel pro tři body

Druhá polovina utkání začala tlakem domácích a hosté hrozili pouze z brejků a jeden takový se jim povedl v 60. minutě, kdy se uvolnil přes stopera kapitán Václav Mol a zakončil krásně podél gólmana. Rázem to bylo zase jen o gól a domácí museli přidat. O branku, která vrátila Buku klid na kopačky se postaral střídající Patrik Lexa šajtlí na vzdálenější tyč - 4:2. Od té chvíle už se hrálo spíše na jednu branku. V 77. minutě zvýšil na 5:2 opět Petr Jaroš když vystřihl exkluzivní přízemní nůžky a v 83. minutě uzavřel gólový účet zápasu Filip Tomšík když si vyrazil z pozice stopera a poslal balón do sítě. Poděkování za AC BUK patří opět domácím fanouškům, kteří dorazili v hojném počtu, ale i soupeři, který předvedl sympatický výkon.

Autor: Patrik Lexa