5.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Halámky porazily Jarošov a dostaly se na druhé místo v tabulce

26

Nováček z Jarošova zavítal na půdu Halámek a představil se zde ve velmi sympatickém světle. Domácí byli mírným favoritem utkání, ale jejich výkon tomu především v prvním poločase plně neodpovídal. Hostující mladíci se snažili dlouho držet krok, ale po dvou brankách, které padly brzy po sobě nedokázali najít odpověď. Zbytečně nervozní domácí mohli přidat další branky a utkání v poklidu dohrát, ale nedokázali se již prosadit a tak utkání skončilo pouze dvoubrankovým rozdílem.

Trsek těsně před poločasem zařídil vedení

Hostující mladíci z Jarošova se představili v Halámkách a nutno dodat, že utkání nepřijeli jen odchodit. Hned ve 3. minutě se ocitl jejich útočník na malém vápně nehlídán, ale přestřelil. Domácí si zřejmě mysleli, že vše půjde samo, jejich hra byla pomalá s řadou nepřesností. V 19. minutě se to mohlo změnit, když byl ve vápně faulován Trsek, hlavní sudí však střet neviděl a tak se penalta nepískala. Hned o minutu na to ztratili hosté jednoduchý balon před svou bránou, k míči se nejprve dostal M. Slavík a posléze L. Slavík, ale první šancí minul bránu. Domácí po letargickém začátku se pomalu rozjížděli a první kloudná akce přišla až ve 39. minutě, když vyšachovali hosty, ale nedotáhli dobrou akci k úspěchu. Zlepšená hra se vyplatila až ve 43. minutě, kdy první střelu L. Slavíka hosté ještě dokázali zablokovat, z následné dorážky však nekompromisní střelou pod víko již nikoliv a Tomáš Trsek poprvé udeřil 1:0. Poločas tímto výsledkem i skončil.

Domácí berou tři body

Do druhého poločasu vstoupili domácí stejně dobře jako v prvním končili a hned ve 46. minutě perfektně po zemi centroval Trsek a gólman hostí zachránil v poslední chvíli. Jarošov se nepoučil, na středu hřiště zabojoval Cigáň, míč převzal Ladislav Slavík a pelášil až k bráně hostí. Zde angličákem s pomocí tyče nechytatelně navýšil skóre 2:0. Stejní hráči si zopakovali spolupráci v 63. minutě se zakončením opět L. Slavíka, kde jeho střela skončila pouze na tyči. Mohlo být definitivně rozhodnuto. Místo toho přišla na domácí kopačky zbytečná nervozita, výsledek mohli v klidu kontrolovat, přestali hrát a do hry se znovu vrátili hosté. Nic nevzdávali, dobře se pohybovali a domácí nepochopitelně faulovali, obdrželi několik žlutých karet. Jarošov byl blízko ke korigování skóre, branku dokonce i vstřelil, ale ofsajd systém domácích zafungoval a branka nebyla uznána. Za záchranou brzdu kolikrát bral až poslední zadák domácích Kollmann, který odehrál vynikající zápas. Domácí se do zápasu po důrazných domluvách dostali až kolem 80. minuty, když se k odraženému míči dostal Cigáň a jeho rána z dálky těsně minula tyč. Stejný hráč také vstřelil branku o pár minut později, ale po faulu na gólmana ani tento nemohl být uznán. A konečně v 85. minutě se ke dvěma šancím dostal znovu Jarošov, když nejprve dobře zahraný trestný kop vyrazil domácí Koranda dobrým zákrokem a vzápětí chytil neumístěnou hlavičku. To bylo poslední co se v utkání stalo a tak si Koranda připsal první vychytanou nulu v domácích barvách.

Autor: Jiří Samec

TJ Sokol Halámky/Hranice
Jiří Samec (vedoucí mužstva): Do zápasu s nováčkem z Jarošova jsme nevstoupili příliš dobře, mysleli jsme si, že vše půjde samo. Navíc se nám do 40. minuty zranili dva stabilní hráči sestavy Adensam s Jirkou Herzogem a museli jsme změnit posty. Oproti minulému zápasu jsme však měli plnou lavičku a střídání bylo plnohodnotné. Naštěstí jsme pak v závěru poločasu potrestali chybu hostí a ujali se vedení. V druhé půli jsme pohotově ve 48. minutě po úniku Ládi Slavíka přidali druhou branku a mohli se uklidnit. Místo toho přišla zcela zbytečná nervozita, za kterou jsme pykali několika žlutými kartami. Jarošov jsme nechali znovu ožít a kdyby nebylo výborné hry stopera Kollmanna, který hasil na poslední chvíli mohli jsme branku dostat. Sympatický výkon hostů jsme ustáli a mohli je definitivně srazit do kolen. Jenže naše loženky skončili buď na tyči nebo těsně vedle. Hosté sice vstřelili gól ,ale pro ofsajd neplatil, stejně jako třetí náš po faulu na gólmana. Podcenění nováčka se nakonec nekonalo a tři body zůstávají doma. Teď jedeme s pokorou do Buku, který je aspirantem na postup, ale my nemáme co ztratit.

L. Koranda [-] - J. Macho [-] , P. Kollmann [-] , P. Kubák [-] (75. Z. Staněk [-] ) - J. Herzog [-] (23. A. Havel [-] ) , M. Slavík [-] , P. Novák [-] , R. Cigáň [-] , R. Adensam [-] (41. K. Juráň [-] ) - L. Slavík [-] , T. Trsek [-] (62. M. Kliment [-] ) -