5.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

23

Domácí nečekal lehký soupeř. Lipno je totiž pověstné svými smrtícími protiútoky, a to se také v nedělní podvečer potvrdilo. Větřínští sice byli po většinu zápasu lepším týmem, avšak nevytvořili si žádnou velkou šanci, naopak hosté dvakrát udeřili po náběhu Panského.

Panský utekl a otevřel skóre

Zápas začal z obou stran opatrně a první minuty byly spíš seznamovací. První střelou na bránu se prezentoval domácí Petr Vnuk, který se uvolnil na hranici vápna a napřáhl levačkou. Ta však domácího gólmana příliš nezaměstnala. V desáté minutě pak přišla první branka utkání. Lipenský mozek hry Karel Krauskopf našel parádní přihrávkou rozběhnutého Ondřeje Panského, který využil podklouznutí domácího beka Rady, obešel ho a technickou střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre - 0:1

Po inkasované brance byli častěji na balónu domácí, a to se nezměnilo ani do konce prvního dějství. Z vysokého držení míče však nevyplynula žádná větší šance. Výjimkou byla jen šance Cifreunda, kterému adresoval přihrávku Homer, ale domácí útočník nedokázal z malého vápna zakončit. Ještě jednu šanci měl ke konci poločasu Homer, který však místo střely volil centr, a tak k přímému ohrožení branky nedošlo. První půli tak vyhráli hosté 0:1.

Druhá půle v režii domácích, skórovali však jen hosté

Do druhé půle vstoupili domácí výrazně lépe, když měli souvislí tlak. Z toho však plynul jen centr Rýpara z levé strany na Homera, který stál před prázdnou brankou, ale míč hlavou pouze lízl. Poté měli silnou pětiminutovku hosté. Nejprve unikal Krauskopf, který se pokusil domácího záložníka obhodit, ten byl však rychlejší a s přispěním obránce šanci eliminoval. Následně unikal sám na Pavelku Panský, ale napodruhé brankáře Větřní nepřekonal. V ještě jedné šanci se objevil Krauskopf, který postupoval sám na domácího gólmana, ale tváří v tvář ho překonat nedokázal. Další minuty pak už patřily jen domácímu celku, který mačkal svého soupeře na jeho polovině, a když už to vypadalo, že branka do sítě Lipna je naspadnutí, tak udeřili hosté z protiútoku. Rozběhlý Panský unikal po pravé straně křižován domácím bekem, přes kterého však prostrčil míč před prázdnou bránu Zdeňku Skípalovi, který usměrnil míč za Pavelkova záda - 0:2. V posledních minutách měli hosté i štěstí, když Taher výborně vybojoval míč na hranici vápna pro Šustra, jehož střela odkrytou bránu minula. Utkání tak skončilo vítězství lipenských fotbalistů.

SK Větřní B
Marian Gondek, trenér: Do zápasu s Lipnem jsme vstoupili opět pomalu a naivně a nechali jsme si uject vlak. Soupeř nic nevymýšlel a nakopával balony na brejky. Druhý poločas jsme po domluvě v kabině soupeře zavřeli na jeho půlce. Vytvářeli jsme si tlak, ale góly to nepřineslo, ba naopak z jednoho odkopnutého balón jsme opět inkasovali a bylo hotovo. Musíme zvednout hlavy a poslouchat a bude to lepší. Díky všem a hlavně fanouškům, kteří nás neustále chodí podporovat.

SK Větřní B
K. Pavelka [-] - F. Soukup [-] , M. Rada [-] - P. Homer [-] , T. Hromada [-] , P. Vnuk [-] , L. Turek [-] - Z. Chupík [-] , J. Cifreund [-] - L. Šustr [-] , D. Chupík [-]

FC Lipno nad Vltavou
F. Dočkal [-] - T. Kordík [-] , P. Sládek [-] , P. Březina [-] , K. Krauskopf [-] , M. Schober [-] , O. Panský [-] , M. Koutský [-] , M. Víšek [-] , V. Březina [-] , E. Pač [-]

ŽK: 44. Z. Chupík , 45. P. Vnuk , 53. D. Chupík - 68. M. Schober .
Hráči zápasu: D. Chupík - K. Krauskopf .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Petroušek Antonín - SULZER Vlastimil (N), KRÁTKÝ Marcel (N).