4.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Kájov i v deseti dokázal vyhrát v Přídolí

19

Kájovští byli po celý zápas lepším týmem, i přes to, že hráli celý druhý poločas v deseti mužích. Na konci první půle se totiž vykartoval Baláž...

Didkivský s Kolajem vstřelili gól, Baláž uviděl červenou

V brance Kájova se poprvé objevil brankář Jozef Glonec, který nahradil indisponovaného Klapku. V první šanci se ocitl po přízemní střele Haláčka Kájov. Tu však brankář vyrazil, ale na dorážku Andreje Didkivského už zareagovat nedokázal a hosté tak ve dvanácté minutě vedli v Přídolí 0:1. Veseleji bylo pro Kájovské znovu ve dvacáté minutě, kdy měli výhodu rohového kopu. Plachtící míč z kopačky Frühaufa našel placírku Luigi Kolaje, který zvýšil na 0:2. Branky už v první půli nepadly, ale zato padla jedna červená karta. V samotném závěru prvního dějství ji uviděl po dvou žlutých kartách hostující předstoper Josef Baláž a domácí tak měli pětačtyřicetiminutovou početní výhodu.

Hosté i v deseti pokračovali ve své hře, Písko v závěru trefil čestný úspěch z penalty

Kdo čekal, že se po vyloučení Baláže změní hra i rozestavění Kájova, ten se mýlil. Hosté totiž nastoupili do druhého poločasu opět s dvěma forvardy a od své aktivní hry se nedistancovali. Krátce po změně stran totiž šli do tříbrankového vedení! Po křídelní akci z pravé strany napřáhl Jan Čer a míč skončil přesně v šibenici - 0:3. A když se na zadní tyči ocitl v 64. minutě po přízemním trestném kopu Frühaufa David Čabela, tak už to s domácími vypadalo hodně bledě. Na dělovku levou nohou pod břevno nemohl Puritscher v žádném případě zareagovat - 0:4. Čestného úspěchu se domácí dočkali v samotném závěru, kdy se po faulu na Štěpánka pískal pokutový kop. Ten zkušeně proměnil Vladislav Písko a upravil tak na konečných 1:4.

TJ Sokol Kájov
Miroslav Grabec, trenér: Soupeři jsme zodpovědnou hrou nedovolili téměř nic a zaslouženě vyhráli.