10.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2018-2019

--

--

Borek po venkovní ztrátě zabral a vyhrál v Nových Hradech

25

Novohradečtí fotbalisté nedokázali navázat na formu z domácích zápasů. Proti favoritovi z Českých Budějovic si dovolili v prvním poločase až příliš mnoho chyb, hosté je potrestali a po zásluze vedli 1:0. Domácí ve druhé půli předvedl zlepšený výkon, ale na brankáře Vacla, který opět výborně zachytal, si nepřišli ani jednou.

FK Borek
Ondřej Vaník (hráč): V Nových Hradech se v sobotu na velmi dobře připraveném hřišti odehrál šlágr kola. Od začátku se hrál na 3. třídu nadstandardní fotbal a obě mužstva si vypracovala několik nadějných šancí. Aktivnější byli o něco více hosté a v 38. minutě se po pěkné kombinaci Franka a Doska prosadil první zmiňovaný. Ve druhém poločase byl obrázek hry prakticky stejný. Domácí se snažili nakopávanými balóny najít své útočníky, což se jim příliš nedařilo a Borek z toho podnikal rychlé protiútoky. Dvě rychlé protiakce vedené Hanžlem proměnil po parádních asistencích Baščevan a utkání se poté už jen dohrávalo. Borek si tedy zaslouženě odváží tři body a posunul se i díky zaváhání Lipí do čela tabulky.