3.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

TJ Hluboká si zastřílela a SK Úsilné opět nebodovalo

19

Rezerva týmu Hluboké ukázala už v minulém kole, že má v ofenzivě velikou sílu, i když po hrůzostrašné první půlce ztratila zápas v Rudolfově. Zato mužstvo SK Úsilné se utvrdilo v prvním kole na domácím hřišti proti nováčkovi soutěže ze Žabovřesk, že to nebude letošní sezónu s udržením OP na Českobudějovicku vůbec jednoduché... Oba tyto fakty se promítly i do tohoto zápasu...

Domácí rozhodli v první půlce čtyřmi góly a přišlo i první vyloučení letošního ročníku

Oproti minulému zápasu, který Hluboká odehrála na hřišti Rudolfova, trenér domácích pozměnil z větší části sestavu a do hry se dostali zkušení borci, kteří už na fotbalových trávnícíh mají něco odkopáno. To se také přetavilo do herního projevu, kdy byli domácí jednoznačně na hřišti lepší jak tým z Úsilného. Hned v 1. minutě utkání dostal domácí do vedení Lukáš Adam - 1:0. Odpověď přišla záhy, kdy se podařilo skórovat v 9. minutě hostujícímu útočníkovi P. Kašemu - 1:1. Což ale nikterak domácí mužstvo z Hluboké nezaskočilo a ve 12. minutě se stav opět měnil, když neomylně zakončil akci Stejskal - 2:1. Po necelé patnáctiminutovce vidělo pár zúčastněných diváků tři góly a to byl teprve počátek toho, co vše mělo utkání nabídnout. Na časomíře probíhala 29. minuta zápasu a Karel Štabrňák už zvyšoval na dvougólové vedení domácích - 3:1. Chvilku na to ve 30. minutě přišel zkrat domácícho hráče Kovaříka, který si vysloužil od rozhodčího červenou kartu a domácí od té doby museli dohrávat o deseti. Leckdo by tipoval, že se tým zatáhne a bude hlídat ze zajištěné obrany získané vedení, ale ne tak hráči Hluboké. Ve 33. minutě se do střelecké listiny zapsal opět Petr Stejskal - 4:1. Hosté byli jako opařeni a do půle už stihli do zápisu pouze zapsat žlutou kartu  pro Jakuba Čadu z 38. minuty.

V deseti hráčích dokázal domácí tým skóre ještě navýšit

Do druhé půle už nastoupil oslabený tým domácích s luxusním náskokem a cílem, zápas v poklidu dohrát. To ale neznamenalo, že by přešla hráče Hluboké ofenzivní chuť, což potvrdili po čtvrt hodině hry druhé půle a v 59. minutě dal správný směr míči do sítě Karel Vácha - 5:1. I v této půli dokázali rychlou brankou hosté odpovědět, když se trefil v 61. minutě Stanislav Dubský a snížil - 5:2. Jenže v tuhle chvíli to vypadalo, jakoby se hráči v obranných řadách na obou stranách domluvili, že si dají ještě pauzičku a nebudou se o více zajímat. Běžela 64. minuta a stav se opět měnil ve prospěch domácí Hluboké, kdy se podruhé v zápase trefil Adam a opět zvýšil - 6:2. Touto brankou ale již soupeři svůj střelný prach vystříleli a do konce zápasu bylo k vidění jen pár náznaků šancí, případně v posledních minutách se na obou stranách žlutilo. Každopádně domácí celek si i v deseti hráčích výsledek zkušeně pohlídal.