4.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

Sokol Sezimovo Ústí si odváží tři body po vysoké výhře v Dačicích

23

První poločas byl poměrně vyrovnaný, Dačicím selhala koncovka

Sokol vstřelil branku hned v úvodu

Sezimovo Ústí se ujalo vedení poměrně brzy, již ve 12.minutě otevřel skóre Hoffman 0:1. Od této chvíle byla první část poměrně vyrovnaná. Sokol plnil domluvenou taktiku stejně jako domácí, kteří ovšem nešťasně místo střely raději přihrávali a jejich akce tím skončila. První poločas vyložené tutovky nepřinesl, za to ve druhém dějství se děli věci !

Radost z vyrovnání trvala jen tři minuty, poté následovala kanonáda

Druhý poločas začal z domácí strany velice aktivně, hráči si proslov trenéra o pauze vzali k srdci. Jejich hra si vyžádala brzké vyrovnání Dedičem na 1:1 střelou z vápna. Radost ihned po třech minutách hry domácím překazil střílející Bartáček 1:2 po zpětné přihrávce ve vápně. Od této minuty byl na hřišti vidět převážně jeden tým, Sokol. Pro Dačice byl tento gól zlomový. Protiútoky hostů se jen hrnuly a bylo otázkou času, kdy přidají další branku. Dačice totiž ztráceli spousty míčů ve středu hřiště.  Hororová část zápasu se pro domácí zrodila mezi 74. a 78.minutou, kde hosté vsítili rovnou tři branky zásluhou Říhy, který vstřelil dvě branky v rozmezí dvou minut, na něho poté navázal opět Hoffman. Stav zápasu 2:5 a domácí věděli, že šance je ztracena. Zápas se už pouze dohrával a hosté kontrolovali hru. Poslední hřebíček do rakve přidal Nikl v 90.minutě a Sokol si odváží vysokou výhru 2:6

FK Dačice
Jan Beneš - hráč, trenér: První poločas se nám příliš nedařil, v tom druhém se nám již dařilo plnit vše tak jak jsme si řekli a přišlo vyrovnání. Pár minut potom jsme dostali branku na 1:2 a to nás složilo, nemluvě o třech gólech během šesti minut.

FK Dačice
V. Zejda [-] - V. Kněžínek [-] , J. Chyška [-] - M. Šimánek [-] , J. Beneš [-] (78. M. Distel [-] ) , Š. Smejkal [-] (68. D. Křivánek [-] ) - O. Nováček [-] , M. Votava [-] , D. Točík [-] , Š. Hric [-] (79. M. Diviš [-] ) , P. Dedič [-]

Sokol Sezimovo Ústí
R. Bárta [-] - P. Vinš [-] , L. Irsa [-] (67. P. Nikl [-] ) , J. Bartáček [-] , V. Škarda [-] , V. Říha [-] , J. Mrúz [-] , J. Škarda [-] , V. Hoffmann [-] , D. Novotný [-] (79. P. Sazma [-] ) , P. Vilímek [-]

ŽK: 25. D. Novotný , 44. J. Bartáček , 54. J. Škarda , 72. J. Mrúz .
Hráči zápasu: V. Říha .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Izugrafov Svyatoslav - TŮMA Vítězslav, NOVOTNÝ Ctibor.