Planá nad Lužnicí si vybrala den blbec. Bernartice se dvakrát trefili

18

Kombinační fotbal Plané přinesl převahu na hřišti, nikoliv však branku

První polovina branku nepřinesla, na hřišti byli lepší hosté

Planá nad Lužnicí se na zápas s domácimi Bernartice připravovala velmi důsledně. Příprava probíhala celý týden včetně taktiky. Hosté zvolili kombinační fotbal, kterým se dařilo soupeře přehrávat, ale nevytvořili si vyloženou šanci. Trenér Plané říká "vytvářeli jsme si spíše pološance, vždy se něco pokazilo". Domácím se vždy šanci podařilo zastavit dřívě než došlo k zakončení nebo když se blížilo nebezpečí. Zda-li byla důvodem pozornost domácích obránců nebo nepřející štěstí na straně hostů, ponecháme slovům trenérům v kabinách obou týmů. Jelikož první polovina branku nepřinesla, šlo se do šaten za nerozhodného stavu 0:0

Dvě branky v druhé polovině rozhodli o výhře

Bernartice ve druhém poločase opět vzdorovali vzrůstajícímu tlaku hostí. Jejich obrana byla doslova jako zeď. Veškěré šance které si Planá vytvořila skončili u nich. V 53.minutě se poprvé měnilo skóre zápasu. Po sporném faulu byl nařízen přímý kop, který s přesností proměnil domácí Staněk 1:0. Zhruba od 70.minuty byl tlak Plané neuvěřitelný. V podstatě až do konce celého zápasu držel domácí na jejich polovině a snažil se o vyrovnání. Bohužel v útoku jim dnes přáno nebylo. Vysunutí na polovinu soupeře a otevřená obran vyústila v druhý gól domácích, Pěchota v 84.minutě využil okénka v obraně a zvýšil na 2:0. Bernarticím se tak dnes vyplatila jednoduchá hra naopak pro Planou zklamání.

TJ Sokol Bernartice
Petr Vašíček, trenér Sokola Bernartice: Do zápasu jsme nastupovali oslabeni hráče, který se zranil před zápasem. Museli jsme taktiku přizpůsobit sestavě. Naším cílem bylo hrát ze zajištěné obrany a podnikat rychlé protiútoky, spoléhat na standartky a rohové kopy. Taktika se nám dařila. Trpělivá hra přinesla své ovoce. Plánští měli více ze hry, ale nic nedotáhli do konce. Nakopávané balony jsme v klidu sezbírali a zahušťováním obrany jsme nepřipustili skorování. Dozvěděl jsem se, že hrajeme h...., ale fotbal se hraje na góly, krása body nepřináší. Za obětavý a taktický výkon musím mužstvo pochválit.

TJ Sokol Planá nad Lužnicí
Michal Turek - trenér: Pro nás dnes den blbec. Určitě jsme plnili to co jsme si řekli před zápasem, ale nedařilo se nám v koncovce. V tomto nastoleném výkonu a kombinační hře chceme pokračovat, vím, že nám přinese úspěch. Individualitou dnes nikdo nevynikal, ale líbila se mi hra Jaroslava Polišenského

T. Fučík [-] - J. Psohlavec [-] , J. Novák [-] , K. Trantina [-] , T. Češka [-] - T. Pěchota [-] , A. Staněk [-] (90. P. Mára [-] ) , V. Ťupa [-] , D. Kukrál [-] (66. V. Herink [-] ) - P. Kloboučník [-] , D. Homola [-] -

T. Mansfeld [-] - M. Široký [-] , J. Šmídmajer [-] , O. Roztočil [-] , J. Trčka [-] (70. L. Švec [-] ) , J. Pospíchal [-] , M. Janovský [-] , O. Hofbauer [-] , J. Polišenský [-] , L. Anděl [-] , F. Drtina [-]

ŽK: 45. T. Češka - 45. O. Roztočil , 59. J. Pospíchal , 68. J. Trčka , 77. M. Janovský .
Hráči zápasu: J. Polišenský .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Tauber Lukáš - PÍSEK Martin, KLIMEŠ Jiří.