2.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

Infarktový závěr zápasu v Dačicích !

18. P. Dedič (p.) , 83. Š. Hric - 52. D. Kukrál , 89. J. Novák
16

Z jedné strany kombinační fotbal přinesl pouze jeden gól. Ze strany druhé nakopávané míče do brejků štěstí nepřinesly.

Kombinační fotbal přinesl jen jeden gól

Nástup do zápasu měli lepší domácí, kterým se dařilo přehrávat soupeře především ve středu hřiště a následným rozehráním po lajnách. Tato taktika na bernartice zabírala a proto se hráči stahovala hluboku na svou polovinu hřiště a vyčkávali na možné brejky do kterých se dostávali pomocí dlouhých nakopávaných míčů za obranu domácích. Tyto brejky se však podařilo domácím eliminovat. V 18.minutě po další akci ze středu hřiště vybojovali Dačice penaltu kterou v zápětí proměnil P.Dědič 1:0.  Ostatní šance ze strany domácích zůstaly nevyužité a tak se šlo do šaten za stavu 1:0

Doslova infarktový závěr zápasu !

Do druhého poločasu naběhly týmy se stejným herním stylem, který jim vyhovoval v první půlce. Hosté se snažili více o aktivní hru a rozebírat si nabíhající hráče po lajnách, kteří způsobovali v prvním dějství mnoho problémů. Svou odměnu v podobě srovnání na 1:1 dostali v 52.minutě kdy zakončoval Bernartický D. Kukrál. Zápas tak začínal od začátku. Domácí se rozhodli nespokojit se s pouho remízou a jedním bodem, stupňovali svou aktivitu a důraz na zakončení, který přinesl úspěch až skoro v na úplném konci zápasu a to v 83.minutě kdy pálil na branku domácí Š. Hric 2:1. Už to vypadalo, že domácí uhájí vedení a připíší si výhru v úvodním duelu, ale opět se potvrdilo, že fotbal se hraje až do poslední minuty. Z poslední standartní akce vytěžili Bernartice maximum. Po zahraném rohovém kopu v 89.minutě skóroval J. Novák a u hostů vypukla euforie. Naopak u diváků mohl tento strhující závěr vyvolat infarkt. Týmy se tak rozešli za nerozhodného stavu 2:2

FK Dačice
Beneš - asistent trenéra: V zápase se nám dařilo hrát dobře kombinačně, měli jsme jistotu ve středu hřiště a herní systém nám sedl. Škoda toho rohového kopu v závěru utkání, to by se nám dalších kolech stávat nemělo. Dnes jsme tu výhru měli urvat. Jako hráče utkání vybírám stopera Kněžínka.