12.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

22

Zajímavé utkání bylo k vidění také v Kněževsi, kam zavítala Mšec. Také od tohoto zápasu se dal čekat vyrovnaný boj. V závěru první desetiminutovky ale šla Kněževes do deseti, a tak před Sokolem stála velmi dlouhá přesilovka. Tu ale hosté nevyužili!

Brzké vyloučení Havla

Zápas sotva začal a kromě mírné převahy a šance hostí se červenalo. V 10. minutě se dostal Zeman za Havla, který zahrál na zemi rukou a po zásluze šel do sprch. Brance v tu chvíli zabránil, ale z přímého kopu smazal jeho snahu přesným zásahem Škutchan - 0:1. Mšec ale nadále přesilovku nezužitkovala a první poločas tak skončil neměnným výsledkem.

Kněževes v deseti vyrovnala

Hned ze začátku druhé půle vyslal Janoušek do úniku Chláda, ten ale v nájezdu na Lennera neuspěl. Síť za domácím brankářem se ale rozvlnila podruhé krátce před hodinou hry, kdy centr Neužila uklidil hlavou Kočí - 0:2. Druhá branka ale Kněževes nepoložila, ba naopak se domácí zvedli a zaveleli k cestě za vyrovnáním.

Po pár minutách si na roh Holečka razantně naskočil Vrábík a snížil - 1:2. V 70. minutě chtěl řešit situaci na úkor účelnosti fotbalově Janoušek a musel zatáhnout za záchrannou brzdu. K přímému kopu se postavil kdo jiný, než domácí kapitán. Vrábík volil přízemní střelu, která proletěla a zapadla s lehkou tečí až za tyč Doubravovy svatyně - 2:2.

Ten měl plné ruce v závěru druhého dějství, když musel likvidovat další pokus Vrábíka z přímáku. Hostující brankář podržel v následném rozstřelu, a tak putovaly dva body do Mšeci.

FK Kněževes
Martin Havel, obránce: "Chci poděkovat všem klukům za výkon, že to nezabalili za stavu 0:2. Hráli celý zápas v deseti a penalty, to už je loterie."

TJ Sokol Mšec - Nové Strašecí
Tomáš Janoušek, obránce: "Myslím, že jsme začali dobře. Už v prvních minutách hry jsme si vytvořili šance. Podařilo se nám brzy skórovat, což jsme potřebovali. Soupeř si také vytvářel nebezpečné šance, hlavně hrozil standardními situacemi. Myslím, že jsme měli odjíždět se třemi body, ale takový je fotbal. Musíme být více důslední a důrazní."