10.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

7. P. Holeček , 11. T. Vodrážka (vl.) , 20. J. Hanych , 47. P. Holeček , 84. P. Holeček - 40. R. Polášek (p.)
23

Jedním z nejsledovanějších duelů byl zápas Kněževsi, která doma přivítala Olešnou. Od tohoto utkání se dal očekávat vyrovnaný průběh, ale po dvaceti minutách vedli domácí o tři góly. Olešná tento duel nezvládla a prohrála, Kněževes si tak připsala zaslouženě po dobrém výkonu cenné body.

Olešná zaspala půl hodinu

Olešná šla do zápasu s citelnými ztráty v sestavě. V brance chyběla jistota v podobě Fiedlera, dále nebyl k dispozici Křivánek nebo např. Blecha. Kněževes na tom nebyla o nic lépe, neboť měla stejně jako Jesenice v zápase se Zavidovem k dispozici pouhých jedenáct hráčů do základu. Byl to právě domácí tým, který ale do zápasu vstoupil lépe a dával najevo chuť bojovat a touhu po zisku všech bodů. Hned v 7. minutě mířil krásně k tyči zpoza vápna Holeček - 1:0.

Krátce poté si nerozuměl T. Vodrážka s Gloserem, když prvně jmenovaný dosti smolně překonal původně myšlenou malou domů vlastního brankáře hlavičkou - 2:0. Úvodní dvacetiminutovku a zmar Olešné korunoval Hanych - 3:0. Kněževes nadále válcovala svého soupeře, ale další branka pro domácí se na ukazatel skóre nepřipisovala. Uběhla půl hodina hry a vědět o sobě dal konečné hostující výběr.

Proti přímému kopu Poláška se předvedl v dobrém světle Lenner, kdy vytáhl loptu ze šibenice. Po chvíli ho zachránila tyč po krásné střele J. Procházky. Dá se řící zmrtvýchvstání Olešné korunoval Polášek, který proměnil nařízenou penaltu - 3:1. Na kopačce měl tentýž hráč i kontaktní gól, ale Lenner znovu podržel v samostatném nájezdu. Už to vypadalo, že se za tohoto stavu půjde do kabin, ale v posledních momentech to byl opět snajpr Olešné, kterého ale zradil pro změnu terén.

Holeček zkompletoval hattrick

Olešná chtěla jistě navázat na konec první půle a snažit se utkání zdramatizovat. To se ji ale vůbec nepovedlo, neboť hned po dvou minutách chyboval v rozehrávce Topinka, jehož chybu potrestal Holeček svým druhým gólem - 4:1. Tento gól znamenal pro hosty de facto poslední ránu a zápas se nadále dohrával. Šance byly na bou stranách, ale branka dlouho nepřicházela. To zlomil až v poslední desetiminutovce Holeček, který zkompletoval svůj hattrick a zároveň stanovil konečné skóre zápasu - 5:1.

Na zápase nechyběl náš věrný fotograf Štefan Ferencz, jehož kousky si neváhejte prohlédnout v galerii!

FK Kněževes
Martin Havel, obránce: "Dnes bych chtěl kluky pochválit za perfektní bojovný výkon. Olešná přijela oslabená, ale hrála dobře. Jsme rádi za tři body. Chce to jen neusnout na vavřínech a pokračovat furt v takových výkonech."

FC Olešná
Miloslav Doležal, vedoucí týmu: "Jeli jsme do Kněževsi oslabeni, ale samozřejmě jsme chtěli bodovat. Jenže jsme absolutně nezvládli úvod a ve 20. minutě prohrávali 0:3. Od další pohromy nás zachránil jeste minimálně 3x Gloser. Až posledních 10 minut první půle patřilo nám, snížili jsme a měli ještě dvě velké šance, které jsme bohužel nevyužili. Do druhé půle jsme šli s cílem pokračovat ve výkonu, kterým jsme uzavřeli první, jenže hned z prvního útoku jsme dostali gól a bylo po zápase. V závěru domácí přidali ještě jeden. Nepodali jsme vůbec dobrý výkon, prohráli jsme zaslouženě."

FK Kněževes
L. Lenner [-] - O. Neveďal [-] , J. Vrábík [-] , M. Krejčí [-] , J. Hanych [-] , P. Holeček [-] , J. Vršecký [-] , R. Čihař [-] , M. Havel [-] , R. Vaníček [-] , P. Čihař [-]

FC Olešná
M. Gloser [-] - T. Sejpka [-] , R. Polášek [-] , J. Procházka [-] , R. Topinka [-] (82. V. Holík [-] ) , P. Ivanov [-] (65. M. Sládek [-] ) , T. Vodrážka [-] , A. Hlavsa [-] , K. Ivančík [-] , M. Vodrážka [-] , J. Černý [-]

ŽK: 44. J. Černý .
Hráči zápasu: L. Lenner , M. Havel , P. Holeček , J. Vrábík .
Počet diváků: 87. Rozhodčí: SVOBODA David - PLAČEK Václav (N), RÁC Vlastimil (N).