7.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2018-2019

--

Senomaty dobrou formu nepotvrdily, Jesenice byla v zápase šťastnější

59. R. Trešl - 22. P. John , 48. V. Fiala
25

Senomaty mají za sebou povedené zápasy, což mohly potvrdit doma s Jesenicí. Ta má zkušený tým a body nejela rozhodně odevzdat. To se také v zápase ukázalo a byť měli domácí převahu, body doma nezůstaly.

Jesenice dotáhla první půli úspěšně

Začátek zápasu patřil domácímu celku, který držel více míč na svých kopačkách a vymýšlel hru. Přišla ale chyba ve středu hřiště a z následného protiútoku skóroval ve 22. minutě kapitán Petr John - 0:1. Srovnat mohl Vávra, ale svůj postup z levé strany zakončil mimo branku.

Na druhé straně mohl navýšit vedení po standardce Jeníček, ale Kučaba vytáhl míč konečky prstů na břevno. Od něj se míč odrazil k Šťastnému a ten naštěstí pro domácí mířil vedle. Senomaty si vytvářely závary po standardkách, ale míč do branky usměrnit nedokázaly. Do druhého poločasu tak šli domácí s mankem jedné branky, Jesenice si zase získala slušnou výchozí pozici.

Senomaty vyrovnat nedokázaly

Nejhorší možný vstup do poločasu pro domácí, jaký jen mohl být. Ve 48. minutě prodloužil Jeníček dlouhý míč na Víta Fialu, který křížnou střelou z rohu vápna o tyč navýšil vedení - 0:2. Senomatům se ale podařilo pár minut poté snížit a dostat se zpátky do zápasu. Centr Kokšála poslal přesně k tyči Trešl - 1:2. Domácí si vytvořili tlak, ale nic z něj. Pokus Vávry zastavilo břevno. Jesenice tak nápor ustála a brala velmi cenné body.

SK Senomaty
Jiří Kučera, trenér: "Začátek zápasu byl z naší strany dobrý, poté přišla chyba a inkasovali jsme. Opařili jsme se a mohli jsme znovu dostat gól. Měli jsme také šance, ale ze závarů jsme nedokázali míč uklidit do branky. Hned ze začátek druhé půle jsme podruhé inkasovali, ale soupeře jsme tlačili a snížili jsme. Měli jsme tlak, ale vyrovnat se nám už nepodařilo. Chyběl nám Moroz a i když jsme měli více ze hry, tak vyhrála šťastnější Jesenice."