15.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Poříčany vyhrály v Novém Strašecí a přezimují na prvním místě

62. P. Zdeňka (vl.) - 36. B. Nádeníček , 56. M. Gajdasz , 89. M. Gajdasz
13

Nové Strašecí - Poslední dva zápasy Novému Strašecí vyšly a získaly šest bodů. Nyní je ale nečekalo nic jednoduchého, přijelo totiž velmi dobře hrající mužstvo z Poříčan, které nakonec získalo tři body.

Domácí chybu potrestal Nádeníček

Ze začátku utkání se soupeři spíše oťukávali, více s míče na svých kopačkách hráli ale domácí. Hrálo se však bez šancí. Po dvaceti minutách zasahoval poprvé Janocsko. Ve 36. minutě vyslal přihrávku J. Puk na Nádeníčka, Erba vyrobil minelu a Nádeníček měl před sebou prázdnou bránu - 0:1.

Poříčany uhájily výhru a jsou poloviční mistr

Hosté pojistili své vedení v 56. minutě po chybě J. Mrázka. Napoprvé ještě zasáhl Kleinmond, ale na dorážku Gajdasze byl krátký - 0:2. Po chvíli, konkrétně v 62. minutě přišlo snížení. Kaválek poslal míč na Trnku, který udělal kličku gólmanovi a vracejí se Zdeňka poslal míč do vlastní sítě - 1:2. Poté měl dvě dobré možnosti z přímých kopů Kaválek, ale v prvním případě se zaskvěl Janocsko a ve druhém případě branku přepadl.

V 88. minutě se domácí po standardní situaci, na kterou vyrazil dopředu i brankář Kleinmond, dožadovali odpískání pokutového kopu po ruce, píšťalka však zůstala němá. A v 89. minutě definitivně rozhodl Gajdasz po individuální akci Vilda - 1:3.

SK Poříčany
FIlip Stárek: "Do Strašecí jsme jeli pro tři body, ale věděli jsme, že to bude těžké utkání. Nové Strašecí navíc předtím dvakrát vyhrálo. Během cesty jsme věděli výsledky zápasů, které se hrály dopoledne. Chtěli jsme vyhrát a strávit zimní přestávku na prvním místě. Průběh zápasu tomu ale neodpovídal, celkem jsme se trápili, chyběla nám finální fáze. Gól jsme dali až po chybě. Ve druhém poločase jsme dali druhý gól po dorážce. Jenže přišlo snížení a mírný tlak domácích, ten jsme naštěstí ustáli a v závěru jsme udeřili potřetí."