--

--

Velká Bíteš si poradila s Lanžhotem

18

Lanžhot druhý výlet na Vysočinu nezvládl a po výhře v Humpolci prohrál ve Velké Bíteši.

Sodomka otevřel skóre

Lanžhot ve Velké Bíteši nepotvrdil roli černého koně soutěže a těsně prohrál. Jedinou brankou zápas rozhodl kanonýr Tomáš Sodomka.

Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Hned v 7. minutě Bárta dlouhým míče z levé strany našel na druhé straně hřiště Tomáše Sodomku a ten pohodlně skóroval - 1:0. Ve 14. minutě nebezpečně hlavičkoval Vítězslav Bárta nad branku. Hosté mohli srovnat po půl hodině hry, ale Kambal po rohovém kopu v jasné šanci promáchl. Stejný hráč měl zajímavou příležitost v 39. minutě, kdy pálil do protipohybu domácího brankáře, Martin Matiášek byl ale připraven. Na druhé straně mohl zvášit vedení domácích Sodomka, ale po Juříčkově přihrávce branku netrefil.

Domácí si vedení pohlídali

Druhá půle nabídla úporný boj bez jakýchkoliv šancí. Hosté získali mírnou herní převahu, ale veškeré jejich pokusy přišly vniveč, jelikož domácí obrana pracovala spolehlivě. Domácí tým se snažil hrozit z rychlých brejků, očividná snaha pokaždé hledat dlouhým míčem Tomáše Sodomku se ale čím dál víc ukazovala kontraproduktivní, protože některé situace nabízely i lepší řešení. Lanžhot nedokázal ve druhé polovině zápasu vyprodukovat směrem dopředu vůbec nic, jediným ohrožením branky byl trestný kop Lukáše Čambala ze 71. minuty, který mířil nad branku. Zbytek zápasu se domácímu týmu podařilo rozkouskovat několikerým střídáním a chytrým natahováním času po zisku míče.

Velká Bíteš v příštím kole zavítá do Polné. Lanžhot hostí Rosice.

FC PBS Velká Bíteš
Libor Danihelka (trenér): Lanžhot je top mančaft, ale naše obrana tentokrát pracovala na jedničku. Vyvarovali jsme se slabého druhého poločasu. Jen jsme ve druhém dějství měli více podržet míč na soupeřově polovině, jinak to z naší strany bylo dobré.

M. Matiášek [-] - L. Kopáček [-] , V. Bárta [-] , J. Ondrák [-] , O. Halas [-] - M. Knos [-] (86. M. Hošek [-] ) , A. Merdita [-] , F. Kuldan [-] , T. Juříček [-] , T. Mrňa [-] (71. D. Pořízek [-] ) - T. Sodomka [-] (82. R. Novotný [-] )