--

Blansko vyhrálo i ve Staré Říši.

40. D. Bednář (p.) , 70. M. Sedlo , 88. D. Bednář
18

Blansku se daří a svoji formu potvrdilo i ve Staré Říši, kde vyhrálo o tři branky.

Hosté po poločase vedli

Blansko dorazilo na Vysočinu v roli favorita a tu také potvrdilo, když vyhrálo nad Starou Říší rozdílem třídy.

První poločas byl velmi vyrovnaný. Domácí se dostali dvakrát do velmi dobrých příležitostí. Vojtěch Švarc však ani jednou Martina Doležala nepřekonal, a tak se z branky jako první radovali hosté. Ve 40. minutě zatáhl za záchrannou brzdu Oleh Kvych a po jeho faulu dostali hosté méžnost zahrávat pokutový kop. K tomu se postavil blanenský kapitán David Bednář a nedal Jíchovi šanci - 0:1. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.

Hosté navyšovali vedení

Po přestávce seobraz hry změnil, hosté byli jasně lepším týmem a měli zápas pod kontrolou. Hosté měli několik šancí, ale trefili se až v 70. minutě, kdy po povedené kombinační akci zakončoval do prázdné brány Martin Sedlo - 0:2. Konečnou podobu výsledku dal svojí druhou trefou hostující Bednář, který nádherně vypálil z dvaceti metrů a rozvlnil síť za Jíchovými zády - 0:3. Tímto výsledkem zápas skončil, což znamená, že hosté v probíhající sezoně neztratili ani bod.

Stará Říše hraje v příštím kole v Humpolci. Blansko hostí Tasovice.

FSC Stará Říše
Luděk Kováčik (trenér): První půle vyla vyrovnaná, ale bohužel jsme nedali gól. Ve druhé se projevila kvalita soupeře, který zápas ovládl. Hostům jsme nestačili, a to ještě další tři šance chytil Jícha.

FK Blansko
Tomáš Kolouch (trenér): V prvním poločase jsme měli nějaké šance, ale řešili jsme je špatně. Domácím se dařilo, ale své dvě šance také neproměnili. Po přestávce jsme měli zápas pod kontrolou a mohli jsme dát i více branek. Celkově jsem spokojený.

M. Jícha [-] - R. Nehyba [-] , A. Šmíd [-] , M. Moravec [-] , V. Švarc [-] (70. R. Cipruš [-] ) , A. Plichta [-] , M. Vacek [-] , O. Kvych [-] (74. J. Sobotka [-] ) , P. Severa [-] , P. Příborský [-] , L. Hekerle [-]