46. R. Kolouch , 53. M. Slavík - 4. T. Sodomka , 38. T. Sodomka (p.)
14

Velká Bíteš po půli venku vedla, ale domácí Ždírec nakonec vydoloval cenný bod.

Hosté po poločase vedli

Začátek měli hosté snový. Po Kuldanově rohovém kopu se ve 4. minutě dostal míč na nohu Tomáši Sodomkovi a ten se krásně prosadil střelou z velkého vápna, na niž domácí gólman Pometlo nedosáhl - 0:1. Hosté byli lepším týmem a měli utkání ve své režii. Porduhé se skóre změnilo v 38. minutě, kdy Pelikán srazil v pokutovém území Martina Knose a nařízenou penaltu bezpečně proměnil kanonýr Velké Bíteše Tomáš Sodomka - 0:2. Po prvním poločase se zdálo, že neškodní domácí těžko na body dosáhnou.

Domácí dokázali srovnat

Druhý poločas však přinesl úplně jiný obraz hry. Hned po příchodu z kabin vsítil po Najmanově centru z levého kraje hřiště kontaktní branku veterán Radek Kolouch - 1:2. V 53. minutě už bylo srovnáno. Po kombinaci Novotného s Klimešem prostřelil Matiáška Slavík, který stál před prázdnou bránou hostí - 2:2. Hosté byli na koni, ale dvě Kolouchovy šance zlikvidoval Matiášek. Šanci na vítěznou branku měli i hosté, ale Pometlo se blýskl skvělým zákrokem proti Bártovi. Když v závěru po Kolouchově pasu minul Slavík branku hostů, tak se v krajském derby body dělily.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Bod beru, protože jsme dotáhli dvou gólové manko. Beru to jako morální výhru. Na obrat jsme měli, ale jen díky povedenému vstupu do druhého poločasu.

FC PBS Velká Bíteš
Libor Danihelka (trenér): Před zápasem bych bod bral, ale po něm jsem na vážkách. Po vyrovnání to bylo vabank. Opět jsme nezvládli jeden z poločasů a tentokrát jsme na to doplatili i výsledkově. Nevím, proč jsme po přestávce dělali takové chyby.

S. Pometlo [-] - R. Michalec [-] , P. Novotný [-] , M. Najman [-] , D. Pelikán [-] (51. L. Dočekal [-] ) , R. Kolouch [-] (81. L. Mrázek [-] ) , T. Jiroutek [-] , J. Fikar [-] , M. Slavík [-] , J. Veselský [-] , P. Klimeš [-]

M. Matiášek [-] - L. Kopáček [-] , V. Bárta [-] , J. Ondrák [-] , O. Halas [-] - T. Juříček [-] , M. Knos [-] (88. J. Pokorný [-] ) , T. Mrňa [-] (85. T. Nekuda [-] ) , F. Kuldan [-] - T. Sodomka [-] , D. Pořízek [-] (66. R. Novotný [-] )

ŽK: 39. P. Novotný , 43. R. Michalec - 32. T. Mrňa .
Hráči zápasu: R. Kolouch , J. Veselský - M. Matiášek .
Počet diváků: 195. Rozhodčí: HUBENÝ Lukáš - ŘEZNÍČEK Tomáš, HEGER Michal.