--

--

Bzenec vyhrál v Brodě

14

Bzenec dal zapomenout na nepovedený start sezony a veze tři body z Havlíčkova Brodu.

Hosté po poločase vedli

Na hřišti se od úvodních minut odehrávala vyrovnaná partie, ale domácí si neodpustili tradiční minelu, když v 10. minutě Polcar ztratil míč a pustil hosty do útoku. Následný centr z kraje hřiště od Vaverky přetavil v branku Paták - 0:1. To hostům vlilo sebevědomí do žil a ve zbytku poločasu byli lepším týmem, a to vyjádřili i brankově. Ve 37. minutě dostali hosté prosotor ve středu hřiště a z velké dálky krásně trefil Venclík, na jehož ránu Kubát nedosáhl - 0:2. Do kabin odcházeli spokojenější hosté.

Domácí pouze snížili

Úvod druhé půle domácím vyšel a hned ve 47. minutě dokázali snížit. Polívka natáhl po několikaodrazech ke střele a jeho bomba skončila v Maňákově svatyni - 1:2. Domácí to nakoplo a hosté chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Do větší šance se však domácí nedostávali, jelikož hráli jen po velké vápno soupeře. Hosté mohli výhru potvrdit z brejkové situace, ale nastřelili pouze tyč domácí brány. To je však mrzet nemuselo, jelikož si připsali do tabulky cenné tři body ze hřiště soupeře.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): První poločas jsme hráli špatně. Na půl hodiny jsme úplně vypnuli. Za snahu ve druhé půli mohu hráče pochválit, ale citelně nám chybí hráč, který by dokázal náš tlak přetavit v šance a góly.

J. Kubát [-] - J. Molák [-] , O. Štědrý [-] , M. Veselský [-] , M. Pleva [-] (81. J. Pabousek [-] ) , K. Svoboda [-] , M. Polcar [-] (87. L. Pártl [-] ) , M. Němec [-] (75. M. Cakl [-] ) , A. Polívka [-] , L. Peřina [-] , M. Vrzal [-]