Hodonín udolal Vyškov

79. M. Opina
16

Jediný gól domácích rozhodl bitvu mezi Hodonínem a Vyškovem.

V utkání mezi domácím Hodonínem a hostujícím Vyškovem čekali diváci na stadionu na první vážnější akci poměrně dlouho. Konkrétně se dočkali až v první ze dvou nastavených minut. Zahrozili hosté, když Ondřej Vintr vyslal do šance Lahodného, kterého vychytal domácí brankář Koníček a míč tak šel pouze na rohový kop. Po něm byl na hranici velkého vápna ve druhé nastavené minutě faulován Jan Krejčí. Vyškov rozehrál standardní situaci secvičeným signálem, který se povedl až na zakončení, protože Michal Jeřábek nedokázal seřídit mířidla a netrefil tak úplně odkrytou branku domácího týmu. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. O poločasové přestávce byl domácím klubem oceněn jeho bývalý hráč a trenér Tomáš Polách, který momentálně působí jako asistent trenéra Vyškova Jana Trousila.

Ve druhém poločase se také čekalo na první vážnější akci celkem dlouho, ale ne tolik, jako v prvním poločase. V 64. minutě ostře vypálil hostující Vychodil, ale Koníček jeho střelu vychytal. V 77. minutě šli hosté dva na jednoho, ale jediný obránce svým skluzem poslal míč na rohový kop. A z následného protiútoku se prosadil po centru z levé strany křižnou hlavičkou Martin Opina a poslal domácí tým do vedení 1:0. Potvrdilo se pravidlo, nedáš - dostaneš. V 88. minutě dobře zakročil hostující brankář Kunický proti dobré střele a následný pokus Ťoka ve skluzu dokázal vykopnout jeden z bránících hráčů z brankové čáry. Ve druhé nastavené minutě Koníček zachránil svému týmu vítězství, když vyrazil pokus na rohový kop.

FK Hodonín
Jiří Děkař - trenér Hodonína: V dnešním utkání jsme nebyli lepším týmem, ale vyhráli jsme a to se někdy ve fotbale stává. Měli jsme štěstí, že Vyškov nedokázal své šance, co měl proměnit. V prvním poločase měli velký tlak.