--

20. O. Adamík , 52. P. Rubý , 84. M. Pecuch
15

První výhru po návratu do MSFL si připsal Dolní Benešov v Hulíně poměrem 3:0.

Náročný „anglický týden“ zakončil nováček MSFL parádně! Po domácí „ligové“ remíze přišel postup do 2. kola „Poháru MOL Cup“ a třešničkou na dortu je dnešní, první vítězství v novém, ligovém ročníku, a dokonce na hřišti soupeře! Jak k tomu došlo? Po úvodní čtvrthodině se začaly rodit gólové šance. Ve 14. minutě skončil brejk Labudy v náruči brankáře Ungera. Po jeho dlouhém výkopu posadil dlouhý centr Sedláček na hlavu Šroma, ale jeho hlavička se ve vyložené pozici mezi tyče nevešla! Bleskový útok zakončil Pecuch v 16. minutě tvrdou střelou, brankář Unger stačil vyrazit balón před sebe, ale Labuda jeho branku přestřelil. Ve 20. minutě se hosté poprvé radovali. Ve skrumáži před domácí svatyní se po střelách Labudy a Pecucha dostal balón na kopačky Adamíka a na ukazateli svítil stav – 0:1! Ve 22. minutě byli hosté blízko druhému gólu, Pecuch našel nabíhajícího Labudu, ale jeho pohotová střela minula cíl. Ve 24. minutě kopali domácí z hranice „velkého vápna“ přímý kop, Josl však branku neuvěřitelně přestřelil…… Ve 28. minutě si Býma udělal z domácích obránců „slalomové tyčky“, jeho střelu však Unger vyrazil na rohový kop. Rohem skončila i dělovka Pecucha ve 30. minutě po teči bránícího Zlámala. Zlámal se stal smutným hrdinou ve 40. minutě. Na půlící čáře prohrál souboj s Labudou, ten se řítil sám na branku domácích, Zlámal ho stáhnul k zemi a šel se předčasně sprchovat!!!

Nástup do 2. poločasu vyšel hostům skvěle. Ve 48. minutě se vybíhající brankář Unger jenom díval, jak se balón z kopačky Labudy otřel o pravou tyč! V 52. minutě pojistili hosté své vedení. Přímý kop zahrál Rubý famózní střelou přes zeď, Unger se nestačil ani ohlédnout a lovil podruhé ve své síti – 0:2! Z tohoto úderu se domácí zvedali těžce. V 62. minutě skončila střela Rubého těsně vedle pravé tyče. V 65. minutě nepřetavil Labuda v další gól ukázkovou přihrávku Strakoše. Domácí se mohli vrátit do hry v 71. minutě, střela Josla po rozehraném rohovém kopu však šla nad branku. V 74. minutě pak gólman hostů Chvěja připravil o gólovou radost fantastickým zákrokem Šroma. Toužebným gólem neskončila ani další gólovka, po rohovém kopu Josla přestřelil branku Šrom. Od gólové pohromy zachránil Kostka domácí branku, když udržel vší silou pronikajícího Labudu. Definitivní podobu výsledku dali hosté v 84. minutě. Pecuch se jako úhoř protáhnul mezi domácími obránci a Unger byl bez sebemenší šance – 0:3!!! Domácí si vypili kalich hořkosti do dna, hosté se naopak poprvé v tomto ročníku radovali z vítězství.

Autor: Petr Krömer

SK Spartak Hulín
Jindřich Lehkoživ - Trenér Hulína: V dnešním druhém domácím utkání jsme chtěli proti nováčkovi vyhrát. Hosté měli náročný týden, ale přesto ukázali svou kvalitu. My neproměňujeme ani ty nejvyloženější gólové šance, v obraně jsme vyrobili výrazné chyby a po vyloučení našeho hráče šance na vítězství výrazně klesly. Hosté vyhráli zaslouženě

FC Dolní Benešov
Marcel Melecký - trenér Dolního Benešova: Všichni se po dnešním utkání radujeme! To, co se v „Poháru“ ukázalo, výborná obranná fáze, byla dnes doplněna konečně i vydařenou útočnou činností. Odměnou byly vstřelené góly, je to pro mužstvo výrazné povzbuzení, ale máme ještě mnoho co zlepšovat

R. Unger [-] - V. Ondřejka [-] (46. D. Kostka [-] ) , E. Sedláček [-] , P. Škubník [-] (66. V. Rožek [-] ) , J. Koláčný [-] , T. Josl [-] , J. Oulehla [-] , M. Vyskočil [-] , M. Šrom [-] , A. Bahounek [-] (58. M. Tureček [-] ) , J. Zlámal [-]

F. Chvěja [-] - J. Býma [-] (69. J. Romaněnko [-] ) , M. Pecuch [-] , A. Karčmář [-] , M. Strakoš [-] , J. Novák [-] , F. Labuda [-] (81. J. Řezníček [-] ) , O. Adamík [-] (85. D. Skroch [-] ) , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] , O. Haas [-]

ŽK: 55. M. Vyskočil , 88. T. Josl - 44. J. Býma . ČK: 40. J. Zlámal .
Hráči zápasu: P. Rubý .
Počet diváků: 92. Rozhodčí: Mikeska Karel - ČERNOEVIČ Alexandr, KOTALA Filip.