--

--

--

14

Závěrečným hvizdem skončilo premiérové utkání nováčka MSFL na domácím trávníku dělbou bodů. A jaké byly bezprostřední pocity v táboře obou týmů? Zatímco hosté se ze zisku bodu radovali, domácím tento první bod jaksepatří zhořknul… Proč? Tak posuďte sami.

FC DB – TJ Valašské Meziříčí 2:2

Po úvodní čtvrthodince vystupňovali domácí svůj útočný tlak a začaly se rodit gólové šance. V 18. minutě hlavičkoval Labuda po krásném centru těsně nad břevno. Ve 20. minutě nádherná, táhlá střela Rubého se mezi tyče o pověstný chlup nevešla. Ve 25. minutě poslal do gólovky Býma Rubého, ale jeho střelu snad očima vytlačil brankář Michut mimo tyče své branky…. Ve 30. minutě se domácí radovali. Po faulu na Labudu sám postižený nařízenou penaltu bezpečně proměnil ve vedoucí gól – 1:0. Obrana hostů byla v jednom ohni. Ve 32. minutě přežili hosté nevídaný závar před svou brankou, dělovka Býmy skončila rohovým kopem. Ve 34. minutě přežili hosté další pohromu, po akci Adamíka a centru Haase olízla hlavička Labudy břevno! Ve 37. minutě doslova sestřelil Pecuch Černého, ale od něho se balón odrazil na rohový kop! Jako blesk z čistého nebe udeřilo na druhé straně. Hosté kopali ve 41. minutě svůj první rohový kop, Vrána našel na zadní tyči nepokrytého Výmolu a jeho hlavička znamenala vyrovnání – 1:1!!!

Po změně stran domácí fotbalisté na svůj výkon z prvního dějství nenavázali. Ani jedna strana si gólové šance nevypracovala. Vzruch na hřišti tak přinesla až 61. minuta, když se po 2. žluté kartě šel sprchovat hostující Matyáš. Domácí mohli svou přesilovku využít v 70. minutě, biliárová akce Pecuch – Strakoš – Adamík skončila střelou Labudy, ale ta znovu minula cíl. V 71. minutě se domácí vedoucího gólu konečně dočkali. Po faulu Michálka na Rubého, který musel po zranění střídat a zápas nedohrál, zahrávali domácí pokutový kop. Labuda se ani podruhé nemýlil a domácí vedli – 2:1. Neuvěřitelné se však stalo skutkem. V 80. minutě zahrávali hosté svůj druhý rohový kop a věřte nebo ne – po hlavičce Černého bylo vyrovnáno – 2:2!!! V závěrečných minutách už diváci gól neviděli, mezi tyče se nevešla ani utěšená střela Adamíka v 88. minutě a Haase v 90. minutě. Domácí se tak z vítězství neradovali, bod svému soupeři doslova darovali!

Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Strakoš (84. Romaněnko), Novák, Haas, Moravec, Rubý (72. Karčmář), Adamík, Gebauer, Pecuch (66. Řezníček), Býma, Labuda

Sestava TJ Valašské Meziříčí: Michut, Michálek, Černý, Matyáš, Koleček, Pospíšil, Žilinský (77. Gajdušek), Pěnička, Bartozel, Vrána (78. Pop), Výmola (63. Furmánek)

Utkání rozhodoval: Vejtasa, Mayer, Kotala – delegát Vontroba – 181 diváků

Žluté karty – domácí: 81. Novák  hosté: 26. a 60. Matyáš, 70. Michálek, 83. Bartozel Červené karty – hosté: 60. Matyáš

Autor: Petr Krömer

FC Dolní Benešov
Marcel Melecký - trenér Dolního Benešova: „Bohužel už podruhé jsme byli potrestáni za naši mizernou produktivitu při proměňování šancí. Místo abychom po poločase vedli čtyři nula, tak navíc podceníme dvě standardky hostů a ti si za to, že se dvakrát dostali vlastně před naši branku odvezou dokonce bod!“

TJ Valašské Meziříčí
Ondřej Gazdoš - trenér Valašského Meziříčí: „V našem výkonu máme ještě pořád co zlepšovat. Myslím si, že naši hráči jsou někdy moc ustrašeni, ale proti minulému zápasu jsme se snažili více rozehrávat. Co mě těší je to, že jsme nedostali góly ze hry, ale jenom z penalt, ta jedna byla přísná, ale byla. Pozitivní je, že to kluci nezabalili a paradoxně hráli lépe v oslabení až v deseti hráčích, kdy jsme všechny síly vrhli do útoku. Potěšen jsem i z toho, že jsme dokázali využít dvě standardky, a to může být naše silná zbraň!“

F. Chvěja [-] - J. Býma [-] , M. Pecuch [-] (66. J. Řezníček [-] ) , M. Strakoš [-] (84. J. Romaněnko [-] ) , J. Novák [-] , F. Labuda [-] , T. Gebauer [-] , O. Adamík [-] , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] (72. A. Karčmář [-] ) , O. Haas [-]

M. Michut [-] - R. Černý [-] , J. Koleček [-] - K. Pospíšil [-] , V. Žilinský [-] (77. P. Gajdušek [-] ) - - Š. Vrána [-] (78. I. Pop [-] ) , R. Michálek [-] , M. Výmola [-] (63. P. Furmánek [-] ) , D. Pěnička [-] , J. Matyáš [-] , O. Bartozel [-]

ŽK: 81. J. Novák - 29. J. Matyáš , 63. O. Bartozel , 70. R. Michálek . ČK: 60. J. Matyáš .
Počet diváků: 182. Rozhodčí: Vejtasa Simon - MAYER Jan, KOTALA Filip.