8.0

7.3

Sedlčany poprvé vyšly bodově naprázdno, Soběslav uhájila hubené vítězství

37

Nepříjemný soupeř čekal na Soběslav, která od samého začátku sbírá body. To samé se dá říci i o Sedlčanech, které zde sehrály vyrovnanou partii. Vítěz však mohl být jen jeden a tentokrát jim byl domácí celek.

Šance obou týmů gól nepřinesly

Úvod zápasu nabídl rohový kop na obou stranách, ze kterého ale nic nebylo. Ve 12. min. po hraniční ofsajdové situaci měla blízko ke gólu Soběslav, ale navrátivší se Vystyd situaci zachránil. Tentýž hráč se na opačné straně dostal i do šance po rohovém kopu Kdolského, ale zařízení minul. Krátce poté stejná situace a stejní dva hráči, tentokrát to byla střela nad. Sedlčany se tlačily i nadále do šancí, Dvořák a po něm i Senft ztroskotali na Kuníkovi.

Soběslav si vytvořila ve 30. min. také nebezpečnou šanci, když střelu jednoho z domácích hráčů zastavilo až břevno. Sedlčany ovládly zbytek poločasu a mohly jít do vedení, to by ale nesměl střelu Kdolského vyrazit za přispění fotbalového štěstíčka patou domácí obránce. První poločas tak branku nenabídl.

Soběslav to dotáhla do vítězného konce

Do druhého poločasu naopak vstoupili lépe domácí. V 50. min. se musel s pěkným zákrokem vytasit Glogar, který vyrážel nebezpečnou střelu na roh. Při této standardní situaci nechali hosté úplně volného Bouchala a ten jim mohl jen poděkovat - 1:0. O dvě minuty později musel opět zasahovat Glogar, když likvidoval nebezpečný přímý kop. I Sedlčany se dostávaly do šancí, v jedné z nich zastavil P. Lípu praporek pomezního sudí.

Neúspěšně končily i další pokusy Senfta a M. Krůty. Čtvrt hodiny před koncem se vyznamenal Kuník. Němec našel P. Lípu a ten krásnou střelou donutil domácího brankáře k ještě krásnějšímu zákroku. Sedlčany hru otevřely a tlačily Soběslav na její polovině. Otevíraly se ale okénka v jejich defenzivě, čehož mohli domácí využít. Proti byl dobře hrající P. Lípa, který na poslední chvíli po jednom z brejků míč vyhlavičkoval. Soběslav si vedení pohlídala a připsala si velmi cenné tři body.

Zdroj: Oficiální webové stránky Tatranu Sedlčany

FK Spartak Soběslav
Michal Lemberka, vedoucí týmu: "Sedlčany vstoupily do zápasu lépe, my jsme se dostávali těžko do tempa. Zeman pak trefil z dálky břevno, osmělili jsme se a zbytek půle už byl vyrovnaný. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe, měli jsme šance a po rohu jsme šli do vedení. Chtěli jsme dát další gól, to se nám ale nepovedlo. Sedlčany také měly šance, ale neproměnily a my jsme si výhru pohlídaly."

TJ Tatran Sedlčany
Lukáš Brotánek, obránce: "Je pro nás škoda, že jsme ze Soběslaví nepřivezli ani bod, protože jsme na to urcitě měli. Myslím, že první poločas jsme byli lepší a měli jsme i gólové šance, především ze standartních situací, bohužel jsme je neproměnili. Druhá půle, hlavně začátek, naopak patřil Soběslavi a ta z toho vytěžila gól z rohu. Poté už spoléhala na brejky a pevnou defenzívu, přes kterou už se nám nepovedlo si vypracovat vážnější šanci."

M. Kuník [-] - V. Zeman [-] , K. Chotovinský [-] , J. Suchan [-] , M. Hromada [-] - T. Mazouch [-] (46. M. Dvořák [-] ) , P. Nohava [-] , P. Bouchal [-] , L. Podráský [-] (46. V. Žalda [-] ) , F. Vaněk [-] - A. Kutner [-] (88. D. Maršík [-] )

T. Glogar [-] - M. Kdolský [-] , D. Němec [-] , L. Soldát [-] , L. Brotánek [-] , J. Vystyd [-] , K. Kvěch [-] (78. V. Lípa [-] ) , T. Senft [-] , P. Lípa [-] , M. Dvořák [-] (83. D. Krůta [-] ) , M. Krůta [-]

ŽK: 89. F. Vaněk .
Hráči zápasu: P. Lípa .
Počet diváků: 306. Rozhodčí: Hodek Jakub - KOŠAN Martin, BENEDIKT Ladislav.