Vítkov otočil dvoubrankovou ztrátu

16

Zápas přinesl souboj dvou odlišných týmů. Na domácí straně tým, který měl na podzim velké problémy, ale na jaře to s ním vypadá slušně. Za to na hostující straně tým, který má velké předpoklady, ale realita je pro něj krutá...

Zápas odstartoval ve velké stylu domácích, když jejich roh si Rosťa Machač zavěsil do vlastní sítě – 1:0 už ve 3. minutě. To nebylo vše, z dalšího rohu se opět domácí radovali, to když si míč nejrychleji našel hlavou David Klein – 2:0 v 10. minutě. Od té chvíle ale zápas jasně začali ovládat hosté, šance přicházely a snížení také. V 16. minutě z dobrých 30m napřáhl Mirek Kudela a o tyč rozvlnil síť za zády gólmana domácích – 2:1. Krásná rána!!! Hru pořád pevně drželi na svých kopačkách hosté, ale šance po vstřelené brance přestaly přicházet. Domácí nehráli vůbec přes zálohu, takže pouhé nákopy z obrany do útoku si v klidu hlídala obranná čtveřice Vítkova. Poločas ale i tak skončil ve prospěch domácích 2:1.

Do druhé půle Vítkov trochu pozměnil své rozestavení a více se vložil do útočení, také střídání bylo realizováno a zdálo se, že se to stalo jako rozhodujícím faktorem. Hra se usídlila pouze na půli domácích a Vítkov pálil jednu šanci za druhou. Rychlé vyrovnání dostalo domácí pod tlak, když Funiok po centru z rohu trefil z voleje propadlý míč na zadní tyči a koníkem do pravého růžku srovnal – 52. minuta 2:2. Vítkov soupeře mačkal, co to šlo, šance za šancí, spálení za spálením a čas se krátil. Ve velké šanci se ocitl Nábělek, ale přehození brankáře skončilo metr vedle tyče. Také střela stejného hráče se odrazila od tyče do gólmana, ale od něj pouze na roh. Domácí ale neskládali zbraně a jejich nákopy sem tam prošly. V jednom případě musel i hostující gólman ven z brány. Jeho odkop ale trefil pouze útočícího hráče, jenomže jeho lob nebyl dost důrazný a skončil opět na Kotrlově hrudi (hostující gólman). Po asi pěti minutách (cca 65min) Kotrla musel ven znova, jeho odkop trefil středního záložníka. Jenomže střední záložník si spíše ublížil u pokusu lobovat. Na druhé straně si Rosťa Machač z rohu pěkně naběhl, jeho hlavičce chybělo málo. Pak se zaskvěl opět v obraně hostů Michal Drimaj, když dlouhý nákop na domácího útočníka Kalužíka prošel a ten se řítil sám na brankáře. Jako správný bek nic nevypustil a zmařil útočníkovi šanci za minutu dvanáct. Pak přišla rozhodující rána. Faulovaný Dokoupil před vápnem domácích. Sám postižený se postavil k exekuci a ráznou střelou vyprášil náruč a rukavice gólmana Hrdličky. Dobíhající Slovák se svou výškou neměl s poskakujícím míčem problém a hlavou dokonal obrat – 75. minuta 2:3. Do konce zápasu se skóre už nezměnilo, i když laxnost ve finální fázi hostí hazardovala s konečným výsledkem...

Autor: Rostislav Hryn

TJ Vítkov B
Rostislav Hryn, vedoucí týmu: Do zápasu jsme chtěli vstoupit s klidem, ale dva góly z dvou rohů během deseti minut byly silným čpavkem k vystřízlivění. Od toho druhého gólu jsme byli jediným týmem na hřišti, který chtěl hrát fotbal. Kombinační hra nám není cizí, takže když jsme začali hrát náš fotbal, soupeř nevěděl kudy kam... Krásná rána Kouďase nás trochu uklidnila, že to i půjde. Jenomže pak se nám útočné akce nevedly, proto jsme do druhé půle museli udělat pár změn a ono to vyšlo. Opět krásný gól Funioka a pak nesmírný tlak. Šancí jsme měli tak na tři zápasy. I v obraně jsme zamakali, přece jen ty nákopy domácích byly nepříjemné. Pár jich prošlo, ale co nezachytila obrana, to zachytil náš brankář. Rozhodující trefa byla už jen logickým vyústěním tlaku, který jsme měli. Jsem hrozně rád, že se tým nezlomil po těch úvodních dvou direktech a ukázal, že má chuť bojovat. Za to jim patří dík!"

Počet diváků: 50. Rozhodčí: PAVELEK Karel - TOMÁŠ Radek (N), KAREL Tomáš (N).