Vítkov za tři body z Heřmanic

13

Toto utkání mělo jasného favorita, no jasného... Vítkov uměl zahrát pěkná utkání, ale uměl i vybouchnout. Svobodné Heřmanice zase často body neberou, ale umějí být nepříjemným soupeřem, zvláště na domácí půdě. Ale přece jen favorit přijížděl v roli hostů.

Do utkání ale vletěli jasně lépe domácí, když přišpendlili na útočné polovině Vítkovské. Těm trvalo dosti času než si uvědomili, že hrají zápas. Soupeř sypal jeden nakopávaný míč za druhým do pokutového území ze všech pozic  a pouhé odkopy hostí se vracely jako bumerang. Také jeden z centrů/střely znamenal vedení pro domácí a to když brankář hostů míč při výskoku a výběhu neudržel. Odražený míč si ale bohužel našel kopačku hlavního útočníka (alias Citróna), který se z dorážky nemýlil – už 7. minuta 1:0 (Jakub Fuchsík). Pro tohoto střelce to byla teprve druhá branka z deseti zápasů. Po tomto gólu ale začali trošku více hru ovládat hráči Vítkova, když míč sázeli na zem a sebevědomí jim stoupalo. Přes defenzívu Vítkova v tu ránu neprocházelo vůbec nic a jejich útoky byly čím dál nebezpečnější. Párkrát se zaskvěl pomezní rozhodčí (oba hráči Heřmanic), když zastavoval jakékoli náznaky balónů za obranu. Přece jen ale jeden míč za obranu prošel a to když Topiař poslal míč do odkryté obrany na Hryna, který proti vyběhnutému gólmanovi zkusil lob… Ten však skončilo pouze na tyči… Za dalších pět minut se kopal rohový kop ze strany Vítkova. Střílený centr na přední tyč na Topiaře, který chtěl míč patičkou zasunout do brány, ale netrefil se tak šťastně, že míč proletěl až na zadní tyč, kde byl snajpr Vítkova Funiok – 20. minuta 1:1. Po dalších pěti minutách se na levé straně dostal k míči Vašut a krásnou přihrávkou našel Funioka, který si pohrál s posledním bekem a pak i s brankářem. Poté už neměl žádný problém zasunout míč do odkryté brány – 25. minuta 1:2 (pro něj to byla už 16-tá branka v této sezóně). V tu ránu byli Vítkováci jako na koni, uklidnili se a soupeře tlačili, přehrávali. Hráči Heřmanic se schylovali pouze k agresivní hře… Do poločasu se nic závratného nestalo - 1:2...

Mírný tlak domácích na úvodě druhé půle nestál moc za zmínku a tak se ke slovu opět dostávali hosté. Výkop Vítkovského brankáře na hrotového Funioka byl prodloužen na rychlonohého Číže. Ten pláchl silnější obraně a neměl problém zavěsit – 55. minuta 1:3. Ihned na to se zranil hostující kapitán Hryn, který musel být odnesen ze hřiště a sezóna pro něj zřejmě skončila. Zápas se dohrával čím dál agresivněji ze strany domácích. Ti si vypracovali ještě skvělé tři příležitosti, když dvě branky vykopli z brankové čáry hostující hráči, nejdříve Machač a pak Slučiak. Ještě jedna šance byla po centru z pravé strany. Míč se dostal až na zadní tyč kde z voleje z takových 10m netrefil bránu domácí záložník. Pár šancí měli i hosté, ale spíše se soustředili na defenzívu a zdraví. To se jim také povedlo a odvezli si tak z Heřmanic všechny tři body.

Autor: Rostislav Hryn

TJ Vítkov B
Rostislav Hryn, vedoucí týmu: „Toto utkání bylo z řady těch, které s fotbalem moc společného nemají, jelikož stav hřiště byl otřesný - některá místa dosti měkká, některá zase tvrdá, nerovnost byla o kotníky a rozhrabané krtince tomu moc nepomáhaly. Domácím to zřejmě vyhovuje, stejně tak jako Radkovským na svém hřišti. Ale hra po zemi se moc nedala... V tomto zápase jsme předvedli vlažný start do utkání, ale postupným zvyšováním aktivity jsme ovládli střed hřiště a tím i kontrolu nad hrou. Než jsme si zvykli na tvrdost domácích, která byla někdy i za hranou, tak to také trvalo. Rozhodčí "hodný dědeček" nám jako útočnějšímu týmu také vůbec nepomohl... To, že lajnoví "hráči" domácích pomáhali svému týmu jak to jen šlo, se nedivím, ale co je moc, to je příliš. Až na druhou půli předvedl lajnový "hráč" domácích (jiný) spolehlivý a fér výkon, za to mu patří palec hóre. Jsem proto rád za ubojované tři body."

Počet diváků: 30. Rozhodčí: PRASEK Beno - ABERLE Jiří, BARTOŇ Jaroslav.