18.kolo, Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. B, 2017-2018

--

--

Vedení o tři góly na lídra nestačilo - černá série Štáblovic pokračuje

12

Ani v druhém po sobě jdoucím utkání jarní časti III.B tř. sk. B, nenašli hráči Štáblovic recept na vítězství. Tentokráte na svém hřišti nestačili na lídra soutěže ze Slavkova, a to i přesto, že v zápase vedli 3:0.

Při bližší charakteristice utkání 18. kola III. B, tř. sk. B, mezi Štáblovicemi a Slavkovem B, se dá bez nadsázky hovořit o zápase dvou zcela rozdílných poločasů. Do souboje odvěkých rivalů lépe vkročili domácí, kteří svou přímočarou hrou nedávali hostům příliš prostoru ke kombinaci. K velkému činu se celkem brzy, v 6. min., nadechl domácí Kunčík, jenž dokázal nelehký odražený míč zkrotit vskutku náramně, a pumelicí zpoza šestnáctky famózně přeloboval marně se po střele natahujícího Klementa - 1:0. O dvě minuty později, po doklepnutí míče do prázdné branky Dobrotkou, zvedali štablovičtí ruce nad hlavu podruhé - 8. min 2:0. A když po individuální akci ve 21. minutě Laovský elegantně zvyšoval na 3:0, zdálo se, že je ve Štáblovicích dnes hotovo. To by však na druhé straně nesměli být zkušení harcovníci, jako Kubín, Najser, Ulrich a spol, kteří i za nepříznivého stavu nezklopily zbraně a ve 30. min pohlednou akcí zakončenou hlavičkou Kubína do protipohybu brankáře, snížili na poločasový výsledek 3:1. První poločas se dohrával aktivní hrou obou družstev stylem nahoru - dolů. Rezerva Slavkova těžila především z leckdy vymodlených přímáků, zahrávaných autů a rohových kopů. Na straně Štáblovic se nejvíce zviditelňoval ofenzivně laděný Častulík, který pálil jednu loženku za druhou. Změna skóre

se do půle neudála.

Závěrečná čtyřicetipětiminutovka se nesla pod taktovkou slavkovského Béčka. Do 55. min klepali hráči pocházející ze slavskovského lesíku na nebeskou bránu marně. Klíč k jejímu otevření našel o minutu později Grajciar, přízemní střelou na bližší tyč - 56. mim 3:2. Od té doby se útoky na domácí obranu valily s takovou intenzitou, jako kritika na Babišovu vládu. V běžící 77. min přetavili hosté svůj tlak ve vyrovnájící branku na 3:3 dalekonosnou střelou Najsera, na kterou brankář Martinek nedokázal včas zareagovat. S blížícím se koncem zápasu  narušoval hluchá místa hry pouze hvizd sudího Radka, a to za přispění svých sporných výroků, jenž kouskovaly hru. Jestliže doteď nebyla o hře Štáblovic v druhé půlce ani zmíňka, věřte, že chyba není na straně pisatetele, nýbrž v předvedené "hře" samotných hráčů. Ojedinělé náznaky akcí měly vždy jepičí život, bojovnost se jim ale nedala upřít. Totální destrukci štáblovického fotbalu si slavkovští naplánovali do poslední minuty, čímž také podtrhli domácí zmar v druhém poločase. Po nákopu z vlastní půle se dostal v 90. min míč až k osamocenému Borunskému, který si povodil obranu Štáblovic, jako principál lva v manéži a nekompromisně zavěsil kolem vybíhajícího Martinka na konečných 3:4. Více času na reparát nebylo domácím dopřáno a tak museli zkousnout hořkou porážku, která zřejmě definitivně pohřbila jejich postupové ambice.

Autor: Dušan Mrákota

SK Štáblovice
Dušan Mrákota (SK Štáblovice): Opět rozhodla kombinace zkušenosti a dravosti mladých pušek na straně soupeře, a špatně takticky zvládnutý zápas a hlavné naše jalovost v zakončení na té naší. Asi na to ještě nemáme koule, abychom zvládali takové důležité zápasy rozhodující o případném postupu. Gratulace soupeřům.

A. Martínek [-] - Z. Častulík [-] , T. Muzička [-] , M. Laovský [-] , D. Stanke [-] , R. Vícha [-] , R. Baláž [-] , M. Konvička [-] , O. Ruso [-] , P. Dobrotka [-] , M. Kunčík [-]

TJ Sokol Slavkov B
A. Klement [-] - F. Kvarčák [-] , D. Pavelek [-] , D. Slavík [-] , D. Cahel [-] - P. Rohovský [-] , A. Najser [-] , J. Graiciar [-] , J. Borunský [-] - L. Ulrich [-] , D. Kubín [-]

ŽK: 38. T. Muzička .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: RADEK Roman - URBANSKÝ Přemysl (N), MUROŇ Richard (N).