17.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Příluky v sobotním utkání dokonale zaskočily slavičínskou rezervu

12

Na travnaté hřiště do Slavičína přijel ve slunečném sobotním odpoledni poslední tým tabulky z Příluk. Hosté v minulém kole udolali v závěru Kostelec u Holešova a bodovat chtěli i ve Slavičíně. Domácí tým nastoupil poprvé v domácím prostředí na trávě a jeho výkonu chyběla lepší souhra. Po půli se oba celky rozešly smírně. Klíčový moment přišel dvacet minut před koncem, kdy se nádherně trefil hostující Dvořáček. Domácí hráli už v závěru vabank a hosté je potrestali třetí brankou. Výhra tak poměrně překvapivě putuje do Příluk.

V první půli padlo po jedné brance na každé straně

Béčko Slavičína nastoupilo v dalším jarním domácím utkání poprvé na trávě proti Přílukám a nutno konstatovat, že jim domácí „pažit“ příliš nechutnal. Do zápasu vstoupili lépe hosté, když hned ve 4. minutě hrubou chybu domácí obrany nekompromisně potrestal hostující Kotík. Tato branka domácí zaskočila a dalších dvacet minut se nemohli vzpamatovat. Hosté byli aktivnější a vytvářeli si i více šancí. Až ve druhé části 1. půle se domácí začali prosazovat a jejich snaha byla odměněna po pohledné akci z pravé strany, když přesně zakončoval Überall. První půle byla ze strany domácí rezervy nevýrazná, plná nepřesností a hosté dokázali každou možnost využít k protiútoku. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Hosté dokázali strhnout výhru na svoji stranu

Do druhé půle vstoupili za nerozhodného stavu lépe domácí, ale jejich útočné snažení bylo bezzubé a tak se iniciativy ujali hosté, když se po nenápadné situaci ve středu pole snadno uvolnil hostující Dvořáček a výstavní střelou do šibenice s dobrých 30-ti metrů poslal hosty do vedení. Domácí se snažili reagovat na nepříznivý vývoj utkání, ale přes několik střídání a snahu otevřít hru se jim utkání zvrátit nepodařilo, naopak v samotném závěru do otevřené obrany inkasovali potřetí a s posledním týmem tabulky tak ztratili všechny body.

,,Před utkáním jsem upozorňoval na zlepšenou hru hostí v jarní části, ale hráči to vzali na lehkou váhu a několikrát jsme hrubě chybovali v obranných řadách. Dopředu to z naší strany také nebyla žádná sláva, a tak jsme po zásluze prohráli. Neodvedli jsme v tomto utkání ani průměrný výkon a neskrývám zklamání. ,“ neskrýval své zklamání z výsledku trenér Jiří Váňa.

FC TVD Slavičín B
Jiří Váňa, trenér: Všem našim fanouškům se omlouvám za předvedenou hru. Takto se o body nehraje

FK Příluky
Petr Vaculík, funkcionář:

M. Kuja [-] - R. Überall [-] , L. Šebák [-] , J. Švadleňák [-] , M. Both [-] , J. Fojtů [-] , K. Šmotek [-] , M. Švach [-] , T. Kocián [-] , R. Bureš [-] , O. Šebák [-]

FK Příluky
D. Bakala [-] - J. Polanský [-] , M. Šranko [-] , M. Prokop [-] , L. Adamík [-] , D. Dvořáček [-] , Z. Julina [-] , J. Kotík [-] , L. Janků [-] , Z. Vlček [-] , P. Čelůstka [-]

Počet diváků: 60. Rozhodčí: MĚŠŤÁNEK Bronislav - TOMAN Stanislav, HOUŽVIČKA Čestmír.