14.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

Kostelec u Holešova v sobotu loupil v Sehradicích

11. L. Hübler , 78. M. Macík , 88. Z. Filgas - 15. L. Kaďorek , 17. J. Machů (vl.) , 57. L. Kaďorek (p.) , 82. L. Odložilík , 87. L. Kaďorek
1

Úvodní jarní utkání bylo k vidění v sobotním odpoledni v Sehradicích. Domácí potřebují body k záchraně jako sůl a představili v sestavě i několik nových tváří. V cestě jim však stál zkušený tým z Kostelce u Holešova. V divoké přestřelce padlo nakonec osm branek. Sehradice se sice ujaly vedení, ale hosté ještě do poločasu výsledek dokázali otočit. Ve druhé půli domácí utkání ještě zdramatizovali, ale závěr patřil zkušenějším Hanákům.

V první půli padly hned tři branky

Domácí Sehradice ještě v loňské sezóně hrály 1. A třídu, ale po sestupu do nižší soutěže jejich kádr opustilo několik zkušených fotbalistů a Sehradice se na podzim hodně trápily. V tabulce 1. B třídy se Sehradice potácí v dolních patrech a proto bylo jejich úvodní jarní vystoupení hodně důležité. Hosté z Kostelce u Holešova však přijeli do Sehradic v dobré formě a navíc sebou přivezli výraznou posilu - Lukáše Kaďorka, který ještě na podzim oblékal dres divizních Kozlovic u Přerova. Tato akvizice se Hanákům náramně vyplatila, neboť Kaďorek byl ústřední postavou v ofenzívě Moravanu. Začátek utkání ale patřil domácímu celku, který poslal už v 11. minutě Hübler do vedení. To však mělo jepičí život, neboť o čtyři minuty později Kaďorek vyrovnal na 1:1. Aby toho nebylo málo, tak o dvě minuty později domácí brankář Jiří Machů si připsal vlastní branku. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:2, Kostelec ale působil na hřišti fotbalovějším dojmem a řadu svých šancí ještě nedokázal zužitkovat.

Hosté si výhru v závěru pohlídali

Ve druhém dějství se domácí marně snažili o vyrovnání, hosté byli ale častěji na míči a stále ohrožovali svatyni brankáře Machů. Ten měl několikrát i štěstí při zakončení útočníků Moravanu. Další branka padla v 57. minutě, kdy byl nařízen pokutový kop ve prospěch Kostelce u Holešova. K němu se postavil Kaďorek a poslal Hanáky do dvoubrankového vedení. Sehradice však nesložily zbraně a utkání ještě zdramatizovaly. To se trefil v 78. minutě domácí kanonýr Macík a snížil na 2:3. Hosté však v závěru dokázali dvakrát kontrovat. Nejdříve se trefil v 82. minutě zkušený Ladislav Odložilík a výhru pečetil o pět minut později Kaďorek, který tak zkompletoval hattrick. Kosmetickou úpravu výsledku dal dvě minuty před koncem duelu novic v dresu Sehradic Zdeněk Filgas a zápas skončil hokejovým výsledkem 3:5. Diváci v Sehradicích se v úvodním jarním utkání určitě nenudili, viděli osm branek, několik nastřelených tyček a také střelecký koncert Lukáše Kaďorka

TJ Sokol Sehradice
Roman Heinz, sekretář: Utkání se odehrávalo na těžkém terénu. Domácí se ujali vedení,ale hosté ještě do poločasu otočili ve svůj prospěch na 2:1. Ve druhé půli Kostelec navýšil náskok na 3:1. Sehradicím se podařilo snížit na 2:3. Hostům se podařilo opět odskočit až na rozdíl tří branek. Domácí jíž jen korigovali výsledek.

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč: Vítězství Moravanu je naprosto zasloužené. Domácí mohou být rádi za konečný výsledek 3:5. V zápase jsme nastřelili snad sedm tyčí, dvě břevna a několik dalších vyložených šancí jsme promarnili. Bylo poznat, že se hraje první mistrovské utkání. Naše kombinace na těžkém terénu nebyla ideální, i přesto jsme si vytvořili mnoho šancí, bohužel nás tradičně trápí koncovka. Se třemi body můžeme být ale spokojeni a je na čem stavět do dalších utkání.

J. Machů [-] - D. Mikel [-] , J. Srcháček [-] , R. Sochora [-] (82. J. Maňas [-] ) , Z. Filgas [-] , M. Macík [-] (63. J. Sedláček [-] ) , K. Zavadil [-] (46. J. Žebráček [-] ) , V. Žáček [-] , J. Vaculka [-] , L. Hübler [-] , J. Plášek [-]

L. Kopřiva [-] - - M. Hradil [-] - - T. Marek [-] , R. Přikryl [-] , J. Hradil [-] (63. L. Batoušek [-] ) , M. Ragoš [-] , M. Václavíček [-] (79. L. Odložilík [-] ) , L. Kaďorek [-] , S. Pelikán [-] , M. Gerát [-] , R. Šimčík [-]

ŽK: 29. R. Sochora , 83. J. Plášek .
Hráči zápasu: Z. Filgas - L. Kaďorek , T. Marek .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: PROKŮPEK Kamil - VOBOŘIL Václav, RUMAN Josef.