19.kolo, Pardubický | 1.A třída , 2017-2018

--

Svitavy porazily Mýto

2

report...

K dalšímu jarnímu utkání 1.A třídy zajížděla naše rezerva do Svitav,kde se utkala taktéž s rezervním domácím týmem. Nálada před utkáním byla vskutku parádní. Nejen že se hrálo za úmorného vedra na Lánské umělé trávě,ale k utkání jsme odjeli s velmi početným kádrem.. To znamená, že do hry bylo přesně 11 hráčů, víc nic... Jistá pozitiva to ale mělo. Nejenže diváci mohli přímo na hřišti sledovat "comeback" Míry Podmajerského,ale na naši lavičku usedl v pozici trenéra ostřílený Miroslav "sokol" Krýda... Zápas jsme začali velmi dobře takticky, hráli jsme v zahuštěném bloku a domácí mladé běhavé hráče jsme do šancí nepouštěli. Bohužel v 15. minutě jsme nechali do našeho pokutového území proniknout domácího útočníka a jeho zpětnou přihrávku svitavští přetavili ve vedoucí gól 1:0. Zanedlouho mohlo být ještě hůř,to ale domácí samostatný únik bravurně zlikvidoval Radek Kovařík. Poté jsme se do hry dostali i my a po několika pokusech o rychlý brejk i udeřili..To ve 26. minutě potáhl středem hřiště míč Martin Kavka, přihrál na rozběhlého Sedláka a ten jistě proměnil 1:1. Zbytek první půle měli míč na kopačkách přece jen domácí hráči, ale mnoho nepřesností,nebo dobré zákroky naší obrany je připravovali o lepší zakončení. Do druhé půle jsme vstupovali s touhou dobrý výsledek minimálně udržet. Jenže domácí přitápěli ještě více a nás v těchto chvílích držel dobře chytající Radek Kovařík, nebo jeho tyč, či břevno, které si na tento zápas dobře připravil. Nás brzdil velký počet nepřesností v rozehrávce a s přibývajícím časem i nedostatek pohybu v ofenzivě. Nadějný výsledek jsme drželi do 80. minuty, v té o domácím vítězství rozhodla velmi přesná střela z hranice našeho vápna a i když Radek Kovařík na střelu dosáhl,v cestě do sítě ji už bohužel nezabránil 2:1. Zápas jsme tedy nakonec ztratili,ale žádná ostuda to z naší strany nebyla. Závěrem je třeba poděkovat všem hráčům kteří zápas odehráli, neměli jsme nikoho na střídání a někteří hráli možná i za hranicemi svých fotbalových možností. K zamyšlení každopádně je, že k zápasu odjíždíme sotva v jedenácti lidech a i když jsme "jen" béčko, pro klub, jako je ten náš, je to ostuda... Aby nastoupil celý realizační tým k celému utkání, včetně náhradního brankáře, není zcela obvyklé. Zamyslet by se měli také kmenoví hráči béčka, kteří dle svých slov na zápas nemohli.... Ještě jednou díky všem, kteří sobotní dobrodružství ve Svitavách absolvovali.