22.kolo, Pardubický | Krajský přebor , 2017-2018

Slatiňany otočily zápas

34. O. Hauf , 69. J. Vágner - 13. J. Škáva
4

report...

Za krásného až skoro letního počasí jsme  nastoupili proti celku, který byl po podzimu v tabulce poslední, ale v posledních 5 kolech na jaře 5x vyhrál za 3 body (!!) a už je v klidném středu tabulky prakticky bez starostí o záchranu. Nám chyběli pochopitelně všichni 3 futsalisté Era-Packu (hrají finále ligy proti Spartě) a dalšími absentéry v našem dresu byli v tomto utkání navíc Hanč, Vácha, Beneš a Luptovský.  Takže absentovalo celkem 7 hráčů naší sestavy…. A zápas po necelé čtvrthodině začal gólově lépe pro hosty. Ve 13.minutě se před naším vápnem vůbec nedohodli Hauf s Malým, kdo půjde po balónu. Nakonec šli oba, ale srazili se. Míč se od nich odrazil přímo k hostujícímu Škávovi a ten sám před Jehličkou ze 13 metrů poslal Svitavy do nečekaného vedení 0:1. A chvíli poté mohlo být s námi ještě hůře. Po hezké kombinaci hráčů soupeře zakončoval nebezpečně jejich záložník z 15 metrů, naštěstí někdo z našich beků míč srazil na roh. Poté už se naši oklepali ze šoku a snažili se přirozeně o vyrovnání. V 17.minutě uvolnil Malý českou uličkou Koblasu, ten udělal kličku gólmanovi a posílal míč do prázdné brány. Jenže včas se stihl vrátit jeden z hráčů Svitav a míč stačil před brankovou čarou vykopnout pro svůj tým do bezpečí. Ve 22.minutě nám nebyl uznán gól Vágnera po hezké kombinační akci našich hráčů pro ofsajd, který (musíme objektivně říct) asi opravdu byl. Ve 26.minutě po kombinaci našich hráčů kolem velkého vápna zakončoval z 18 metrů z kroku kapitán Vladyka, ale těsně nad. Ve 34.minutě tečovaný míč po prudkém centru Koblasy z levé strany spadl jen těsně nad břevno na vrchní síť brány. Vyrovnání brankového stavu jsme se dočkali o minutu později. Po rohovém kopu Vladyky se odražený míč dostal k Haufovi a ten přesnou přízemní ranou levou nohou z 20 metrů k levé tyči rozjásal naše fanoušky – 1:1. Zároveň tak náš stoper odčinil svou spoluvinu na inkasovaném gólu. Ve 36.minutě se dostal Koblasa přes svého strážce, jenže pak z výhodné pozice ze 13 metrů o dost netrefil bránu. Krásný okamžik přišel ve 41.minutě. Po příhře Kopeckého prudce pálil bez přípravy z 25 metrů Trňák. Jeho ránu, mířící pod břevno, však tygřím skokem vyrazil na roh hostující gólman. Střelec i brankář za tento fotbalový moment zaslouženě sklidili obdivný potlesk tribun. A do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Po změně stran začali naši herní převahou. Jenže takřka 20 minut bez vypracovaných šancí. Až v 65.minutě to přišlo. Po přesném centru Vladyky z pravé strany si na míč naběhl Vágner a hlavou mířil přesně k pravé tyči - 2:1. V 70.minutě při naší rychlé akci po pravé straně nechával zpětný centr Vágner efektně mezi nohama na Vladyku, ten pálil placírkou z velkého vápna, jenže brankář hostí byl na místě a střelu lapil. V 72.minutě rána Vágnera z 25 metrů před gólmanem skočila a ten byl rád, že ji na poslední chvíli reflexivně stačil vyrazit nad bránu. V 78.minutě jsme měli výhodu volného přímého kopu z dobrých 30 metrů. Míč si postavil Vladyka a prudkou ranou natáhl brankáře hostí k pravé tyči – ten nakonec ránu vyrazil. V posledních 10 minutách zápasu se sice soupeř snažil vyrovnat, ale žádnou brankovou šanci si přes mírnou převahu připravit nestačil. Naši tak získali další tři cenné body v boji o titul přeborníka nejvyšší soutěže v kraji – Pardubického krajského přeboru mužů. Při současné ztrátě bodu České Třebové doma proti rezervě MFK Chrudim jsme své vedení navýšili už na 4 body. Mrzí nás jen nešťastné  zranění Koblasy po hodině hry. Náš záložník  se tak přidal na dlouhý seznam našich chybějících hráčů – navíc s otazníkem, kdy příště bude moci nastoupit.

Spartak Slatiňany
R. Jehlička [-] - J. Vágner [-] (89. J. Málek [-] ) , J. Kopecký [-] (85. J. Slavík [-] ) , J. Koblasa [-] (61. D. Drahý [-] ) , P. Vladyka [-] , V. Trňák [-] , M. Pokorný [-] (80. M. Kudrnka [-] ) , J. Malý [-] , D. Hudec [-] , O. Hauf [-] , T. Valda [-]

TJ Svitavy
T. Jílek [-] - J. Novák [-] , F. Čížek [-] , F. Jiroušek [-] (72. P. Bartoš [-] ) , M. Čížek [-] , D. Svoboda [-] , D. Veselský [-] (28. M. Czehowský [-] ) , M. Frolo [-] , J. Škáva [-] , D. Jukl [-] , J. Chlup [-]

ŽK: 55. O. Hauf - 77. M. Čížek .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: Suchomel Karel - SVĚDIROH Miroslav, ZIEGLER Vratislav.