20.kolo, Pardubický | Krajský přebor , 2017-2018

--

Rezerva s lídrem remizovala na penalty vyhrál domácí Spartak

3

report...

Ve 20. kole Tlapnet krajský přebor zajížděla rezerva MFK Chrudim k okresnímu derby na hřiště lídra krajského přeboru SK Spartak Slatiňany. Tentokrát rezerva přistoupila k utkání zodpovědněji, nežli v minulém kole, kdy ztratila body s mužstvem Svitav. Sobotní odpoledne fotbalu přálo a tak se přišla na derby podívat stodvacítka diváků. Rezerva s mladíky proti zkušenosti hráčů Spartaku. Utkání bylo vcelku vyrovnané. Domácí působili fotbalově ji a vytvořili si několik příležitostí, ale nedokázali je buď díky zásahu brankáře Zímy nebo z důvodu nepřesnosti gólově zužitkovat. Chrudimští se snažili aktivní hrou soupeře zaskočit což se jim i dařilo. Ve 37. minutě se po rohovém kopu prosadil z blízkosti Stránský a zasadil domácím tvrdý úder 0:1. Domácí ještě zabrali, ale houževnatí hosté jejich brejky a akce brzdili již v zárodcích. Přesto se domácí do šancí dostali, ale bez gólového efektu. Poločas tak rezerva vedla o jediný gól. Do druhého poločasu domácí vlétli a vytvořili si tlak. Bohužel ani z něj nedokázali pohnout se skórem utkání. Až v 75. minutě zaváhala obrana chrudimských a Kopecký dokázal do prázdné branky srovnat stav utkání na 1:1. Chrudimští zbývající čtvrthodinu zvládli a uhájili tak remízový výsledek, i když hosté měly ještě šance na zvrat. Zvláště střela Haufa volala po gólu, ale neměla potřebnou přesnost. Rezerva tak remizovala na hřišti lídra 1:1 a podala dobrý výkon. Penaltový rozstřel vyšel domácím, kdy proměnili všechny pokutové kopy. Za rezervu nepřekonal domácího brankáře Jehličku Malinský. Plusový bod tak zůstal ve Slatiňanech.