Výhra Startu se nerodila lehce

49. T. Mica
6

Poslední dubnový víkend nabídl souboj domácího Startu s hosty z Přímětic. Favorit byl vzhledem k postavení v tabulce zřejmý, přesto Přímětice rozhodně nepřijeli odevzdat body zadarmo.

Hosté disciplinovanou hrou dělali Startu problémy

Za slunečného počasí držel Start od začátku častěji míč na svých kopačkách a snažil se kombinačně dostávat do šancí. Ty přišly, jenže koncovka byla nepřesná. Start se ne, a ne prosadit, a to ani v závěru poločasu, kdy se ocitl sám před brankářem Míca, ale jeho zakončení skončilo na břevně. Přímětice trpělivě čekaly na brejky a po jednom z nich musel v první půli brankář Hoda vytáhnout míč nad břevno. Hosté hráli hodně důrazně, což domácí odnesli hned třemi krvavými zraněními.

Přímětice na vedoucí branku Startu odpověď nenašly

To, co se nepovedlo domácím v první půli, dokázali hned za čtyři minuty půle druhé. Když ve 49. minutě centr zprava vrátil Cupák V. zpět před branku, kde se nejlépe zorientoval Míca a zblízka poslal Start do vedení. V další obrovské šanci se ocitli domácí o chvíli později po závaru z rohu, avšak po několika odrazech míč doskákal těsně nad břevno. Pak ale hosté vycítili šanci a začali získávat půdu pod nohama. Zejména Hazuchovy dlouhé auty znamenaly velké nebezpečí a dvakrát míč prošel jen těsně od branky. Přímětice vrhly síly do útoku a vytvořily si některé nebezpečné příležitosti. Přestože nebyly daleko od srovnání, Start si v závěru vítězství pohlídal a odnáší si cenné 3 body, když doma vybojoval výhru 1:0.

TJ Sokol Přímětice
Ivo Balon: Dnes jsme odehráli jeden z nejdisciplinovanějších zápasů v této soutěži, naši dobře organizovanou hru, podpořenou výborně hrají obrannou + neustálé pokusy o vstřelení branky ocenili po skončení zápasu trenéři domácích i fanoušci obou táborů. Na Startu jsme hráli poprvé a přístup domácích hráčů i fanoušků bych ohodnotil tou nejvyšší známkou.