14.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Souboj sousedů v tabulce vyzněl lépe pro Kunštát

0

Na úvod jara nás čekalo utkání dvou týmů, které po podzimní části získali shodně 20 bodů a drží se tak v horní polovině tabulky. V posledním vzájemném utkání, hraném jako poslední kolo na podzim, se oba týmy rozešli s bodem po remíze 2:2. Nepříjemné utkání to bylo hlavně pro Líšeň, která nedokázala udržet dvoubrankové vedení.

Drtivý úvod Kunštátu

Lepší začátek si snad Kunštát nemohl ani přát. Hosté vlétli na domácí Líšeň naprosto bez ostychu a po deseti minutách na tabuli svítilo skóre 0:2. Největší zásluhu na vedení měl hostující Španěl, který první branku sám vstřelil, když se trefil hlavou ze standardní situace, a druhou připravil dlouhým pasem do levého křídla na nabíhajícího obránce Skočka, který se štěstím vstřelil druhý gól. Hra se poté vyrovnala a Líšeň začala hrozit. Avšak do konce poločasu se jí podařilo pouze nastřelit tyč.

Líšeň neproměnila šance

Logicky se Líšeň hned od úvodu druhé půle tlačila do útoku, ale narážela na kompaktní obranu Kunštátu, který navíc hrozil z brejkových situací, ale nedokázal je dotáhnout do pojišťovacího gólu. Snaha se Líšni upřít nedala, ale v brance hostů čaroval Loukota, který zlikvidoval dvě 100% šance Líšně a odrazil tak její touhu po zdramatizování utkání. A tam přišla řada na hosty, aby udeřili. Kunštát předvedl pěknou kombinaci na jejímž konci byl Adámek a dal tak výslednou podobu skóre tohoto utkání. To, že Líšeň při pohledu na výsledek rozhodně nebyla odevzdaným soupeřem dokazuje pohled na střely celkem 13:10 a rohové kopy 8:4. Ze tří bodů se ale raduje díky skvělému vstupu do zápasu Kunštát

FK Kunštát
František Tenora: Musím pochválit celý tým za to, že vydržel hrát koncentrovaně celých 90 minut. Všichni hráči hráli s obrovskou chutí a nasazením. Vítězství venku nad našim sousedem v tabulce potěší a věřím , že hráče povzbudí do dalších zápasů.