Dvě vyloučení orámovaly zápas Tuklat s Libodřicemi

19. M. Pytloun , 35. M. Goll - 43. M. Hrstka , 62. M. Pánek , 76. J. Košík
26

Po půlhodině hry vedla domácí Čechie 2:0 a zdálo se být vše na dobré cestě. Ale fotbal se hraje devadesát minut a oslabení každého týmu o jednoho muže dokázali lépe využít Libodřičtí.

Hosté minutu před koncem vstřelili kontaktní gól

Před utkáním to vypadalo na utkání rezerv ve čtvrté třídě, protože ani jeden tým nebyl úplně spokojen s předzápasovou přípravou. "Už na srazu byl chaos, protože se nám zápas kryl s béčkem. Tak nás přijelo pouze dvanáct do Tuklat", neslo se z tábora hostů a před úvodním hvizdem Pavel Škopek doplnil: "Ještě ke všemu si vzal dresy na starost trenér Zelinka a ten přijel deset minut před začátkem. Takže dva dřepy a jde se na to."

Ani domácí nebyli podle hrajícího trenéra Romana Nešpora v pohodě: "Do zápasu vstupujeme ve slepené sestavě, se zraněním nastupují Nešpor, Jambor D. a Goll. Mimo hru jsou Procházka D., Halgaš, Blaščok, Bazal, Sitter, Kassa a Vondráček. Povolali jsme tak Vojtu Lachmana, který naskočil bez tréninku do utkání."

Úvod utkání patřil hostům. Drželi balón a snažili se dirigoval hru. Jenže jejich rozehrávka byla profesorská až laxní. Přesto si dokázali vytvořit šance, ale Sovu a Hrstku vychytal gólman, Košík zapomněl balón pod sebou před malým vápnem. Trestný kop z 25 metrů se Němcovi nepovedl. A pak přišla minuta 19. Hrstka ztratil na půlce míč a domácí šli do brejku, který zakončoval Michal Pytloun - 1:0.

Pak přišla rána za druhá. Košík neudělal kličku P. Jamborovi, ten ho u lajny obešel, nacentroval před bránu a byl z toho gól po zakončení navrátilce do sestavy Miloslava Golla - 2:0. Domácí ucítili šanci a ještě do konce poločasu měli další šance. Především Skodopolemu, který hosty podržel, mohou Libodřičtí děkovat.

A těsně před přestávkou vykřesali hosté naději a vstřelili kontaktní gól. Němec překopl obranu a Marek Hrstka šanci proměnil - 2:1

Prázdnější hřiště vyhovovalo Libodřickým

Do druhé půle se v hostujícím týmu prohodili Sova s Pánkem a hosté chtěli využít dlouhé míče za obranu. Ale tento plán se hroutil po šesti minutách, kdy D. Jambor pelášil sám na gólmana, Sova se ho snažil zastavit, ale bohužel nedovoleně a šel se sprchovat předčasně. Výhoda však domácím dlouho nevydržela, když byl po druhé žluté kartě vyloučen P. Jambor.

Pokračovalo se ve hře deset na deset. Domácím docházely síly a Libodřickým vlilo do žil novou krev vyrovnání. Milan Pánek dokázal dopravit míč za záda Pazdery - 2:2. Volnější hřiště více vyhovovalo hostům a čtvrthodinu před koncem šli do vedení. Odražený míč si zpracoval Škopek na prsa a vystřelil. Pazdera střelu vytěsnil. Nejlépe se zorientoval Josef Košík a merunu poslal do sítě - 2:3.

Do konce zápasu se ještě předvedl Hrstka jako spalovač tutovek, ale hosté už si vzít výhru nenechali. "Nechali jsme ti srdíčko a kdyby Mára srovnal mířidla tak bojuje o korunu krále střelců", radoval se na konci Pavel Škopek.

Čechie Tuklaty
Roman Nešpor, hrající trenér: První poločas byl vyrovnaný, nicméně my jsme vstřelili dvě branky a vytvořili jsme si oproti soupeři vyložené šance. Další 4 šance, převážně samostatné průniky, jsme neproměnili a první velkou chybu hosté potrestali, minutu před koncem… Náš stav je vážný a tahle branka nás zlomila. V druhém poločase nám nahrálo vyloučení hostujícího hráče, který fauloval unikajícího D. Jambora, bohužel ani to nám nepomohlo, poté přišlo vyloučení po druhé žluté P. Jambora a naše hra se začala sypat. Nebyly síly, nehrajeme 100% fit, někdo bohužel nedosahuje kvalit okresního přeboru a do toho smůla a stav je jaký je. Prohráváme 2:3, opět jsme neproměnili spousty šancí. Náš zdravotní stav je kritický, budeme mít co dělat, abychom dali dohromady 11 lidí. Pokud nám odpadnou 3 lidi, dá se to zvládat, ale tohle je prostě příliš. Naše hra nemá agresivitu, nepomáháme si, nemáme dobrý výběr místa, hrajeme v podstatě bez zálohy, bez mezihry. Začíná to obranou, kdy si nedržíme správné posty, nehrajeme fotbal. Soupeř měl kvalitní mladý kluky dopředu a to je znát, my tohle nemáme a v tomhle stavu nejsme schopni dlouhodobě konkurovat, můžeme urvat pár zápasů, ale nikam to nepovede. Pokud v létě nepřivedeme 4-5 kvalitních fotbalistů, do základní sestavy, nemáme v okrese co dělat. Sám budu navrhovat první změny na trenérském postu, musíme se pokusit něco změnit, otázkou je, koho v současné době vlastně trénovat?

FK Libodřice
Vladimír Zelinka, trenér: Hrálo se utkání dvou rozdílných poločasů, v prvním se nám vůbec nedařilo a nehráli jsme to, co jsme chtěli. Jen díky vynikajícímu gólmanovi (Skočdopole) jsme po poločase prohrávali jen 2:1. Druhý poločas už byl úplně o něčem jiném, brzy se nám podařilo vyrovnat a paradoxně se o výsledek nestrachovali domácí, nýbrž pan rozhodčí Suchý, který začal ignorovat pomezní rozhodčí a dokázal odpískat ofsajd i z půlky hřiště, aniž by se podíval na pomezního. Konec zápasu absolutně nezvládl, tímto bych chtěl poprosit pana Suchého, když mu přijde delegace na zápas Libodřic, aby ji seriózně odmítl a radši vzal rodinu na zmrzlinu nebo dobrou večeři. A věřte mi, že to bude jen k prospěchu fotbalu. I přes to se nám podařilo vstřelit vítěznou branku a odvézt si tři body. Hráčům bych chtěl poděkovat za druhý poločas a vyzdvihnout výkon hráče Pěkného, který i ve svém věku toho dokáže stále dost naběhat.

Počet diváků: 70. Rozhodčí: Suchý Aleš - PAZDERA Josef (N), SVOBODA Milan (N).