17.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

Pačejovský Kubáň nasázel béčku Vejprnic hattrick

11. V. Klásek , 22. M. Kubáň , 30. J. Ticháček , 84. M. Kubáň , 93. M. Kubáň (p.) - 29. J. Guldán , 75. F. Heindl
12

Hosté v zápase ztráceli, ale dvakrát se dostali na dostřel...

Zápas se hrál za krásného jarního počasí na dobře připraveném hřišti.  Domácím vyšel úvod zápasu, když v 11.minutě napřáhl z dálky kapitán Vašek Klásek a míč zaplul  přesně k tyči. V 15. minutě trefil levou  tyč Pepa Hlůžek, v 19.minutě orazítkoval Ticháček pro změnu tyč pravou (z pohledu brankáře).  Ve 21.minutě krásně  efektně „udělal"  Milan Kubáň obránce a z úhlu střelou na vzdálenější tyč zvýšil na 2 : 0 pro domácí.

Hosté většinou nakopávali dlouhé míče a hrozili především ze standartek. Jednu z nich zužitkoval ve 29.minutě Jakub Guldán, když se trefil přímo z rohu.  Ze snížení se Vejprnice radovaly necelou minutu, neboť hned po rozehnání, po špatném odkopu stopera se za obranu dostal Ticháček a tvrdou střelou vrátil Pačejovu dvoubrankové vedení.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Domácí spálili dvě 100% šance Kláskem a Ticháčkem a pravidlo „Nedáš – dostaneš" opět zaúřadovalo. V 75. minutě z brejku vrátil hosty do zápasu Filip Heindl. Najednou místo stavu 5:1 to bylo 3:2.  Vejprničtí vycítili šanci a hnali se za vyrovnáním. Naštěstí pro domácí v 84. minutě po Kláskově přiťuknutí vymetl z rohu vápna Milan Kubáň šibenici a bylo rozhodnuto. V nastaveném čase týž hráč z pokutového kopu završil svůj hattrick. Vítězství domácích bylo určitě zasloužené.

Autor: Tomáš Cihlář