27.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2017-2018

1. P. Pfeifer , 16. L. Brož , 50. M. Hlavsa , 90. V. Holek - 60. P. Straka
25

Košutka přijela do Rokycan v roli favorita, domácí však překvapivě vyhráli.

Domácí měli více ze hry

Zápas začal za hezkého slunečného počasí. Domácí na Košutku vletěli od úvodního hvizdu a byla v nich vidět touha po zisku 3 bodů potřebných k záchraně. Skóre se poprvé měnilo krátce po samotném úvodním hvizdu, kdy se v 1. minutě po centru z pravé strany krásně z voleje trefil Pfeifer - 1:0. Domácí byli i nadále aktivnější a vytvářeli si šance i díky skvěle zahraným standardkám. Po jedné z nich, konkrétně po rohu se prosadil v minutě 16. Brož - 2:0. Domácí dvougólové vedené ukolébalo a i hosté začali vystrkovat růžky. Největší šanci spálil ve 30. minutě Pekník, který stál sám před gólmanem, ale míč poslal mimo tři tyče.

Košutka se na vyrovnání nezmohla

Třetí uklidňující gól rokycanských krátce po návratu z kabiny asi rozhodl o osudu utkání. Centr z rohového kopu gólman Fremund podběhl a Hlavsa už měl jednoduchou práci do odkryté svatyně – 3:0. Domácí se poté již pouze soustředili na bránění pohodlného náskoku a hosté v 60. minutě vykřesali jiskřičku naděje, když balon do ulice dostal Straka a podél gólmana se nemýlil 3:1. Košutka poté hrála vabank, a to se ji vymstilo ještě v podobě jednoho gólu. V samém závěru po akci do odkryté brány jistil golem Holek - 4:1

FC Rokycany B
Jan Sefzig: Pro nás strašně důležitý zápas, ale o to vic jsem rád že jsme ho zvládli. Nástup do zápasu byl přesně jak by si každý přál půle 2:0. A v počasí, které bylo na zápas je dobrý nic od začátku nedohanět a s rozumem šetřit síly a když to pujde něco přidat, a to se taky povedlo. Vydřený 3body doma, a ty se u nás sakra počítají.

TJ Košutka Plzeň
Milan Primas: Když to vezmu z osobního hlediska, tak tento zápas jsem si vychutnával plnými doušky. Už cestou na zápas jsem se potil jako Hitler v synagoze, neboť klima v autobuse bylo spíše vhodné pro pěstování subtropických rostlin. Po příjezdu do Rokycan nás všechny provokovalo přilehlé koupaliště a vodní radovánky za tak krásného počasí. Mám dlouhé vlasy a spoluhráči mi říkají, že vypadám téměř identicky jako Jindřiška ze známého filmu Pelíšky. Mít sebou v tašce horní díl plavek, tak se nenápadně vmísim mezi místní ženy a zápas sleduji z vodní lázně. Takhle jsem na hřiště musel už v 18. minutě po odstoupení Míši Nedvěda. Trenér mě vyslal na hřiště s pokynem: "Milane, běž tam zvýšit důraz a vyhrát nějakou hlavu." To jsem splnil přímo ukázkově, když jsem se již ve 30. minutě pakoval ze hřiště po srážce hlavami a valnou většinu zbývajícího zápasu strávil na záchodě, kde ze mě špagety lítaly jak mince z výherního automatu. Pokud vezmu týmový výkon jako celek, není moc o čem básnit. Zápas blbec, nevyhráli bychom ani, pokud by proti nám hrála Amfora s Jiřinou Bohdalovou na stoperu a Petrem Salavou na hrotu. Pořád zbývají 3 kola a pořád bojujeme o baráž. Není čas dávat hlavy dolu

M. Wohlmuth [-] - J. Planeta [-] (83. V. Holek [-] ) , M. Hlavsa [-] , J. Sefzig [-] , O. Varga [-] (74. L. Kouřil [-] ) , M. Černý [-] , P. Pfeifer [-] (88. M. Votava [-] ) , J. Lev [-] (53. J. Vaščák [-] ) , L. Brož [-] , V. Kopečný [-] , J. Ječmen [-]

J. Frémund [-] - M. Nedvěd [-] (18. M. Primas [-] ) , J. Kalaš [-] , P. Macht [-] , P. Straka [-] , K. Liška [-] , Z. Rolko [-] , T. Pekník [-] (62. J. Pekník [-] ) , L. Kovařík [-] , J. Hemzáček [-] , F. Fikar [-]

ŽK: 13. M. Hlavsa , 55. O. Varga , 58. P. Pfeifer - 58. J. Pekník , 59. P. Macht .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: Kašpar Zdeněk - VOLF Michal, KŘÍŽ Lukáš.