24.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2017-2018

Bezbrankovou remízu viděli diváci v Nepomuku

22

Žichovice přijely do Nepomuku získat bod, a podle toho se zápas vyvíjel.

Neproměněné šance domácích

V první minutě utkání se ocitli ve velké šanci domácí. Po přihrávce Vosyky, Baranově zakončení se dostal k dorážce Kašpar, Žichovický gólman ovšem skvělým zákrokem nepustil domácí do vedení.

Zanedlouho se do šance dostali také hosté, zahrávali totiž volný kop z nadějné pozice. Sice ohrozili branku soupeře, ale gólman domácích si se střelou bez vážnějších problémů poradil. Nutno dodat, že to byla snad jediná vážnější šance Žichovic.

Ve 30. minutě se po rychle rozehraném rohovém kopu dostal do šance domácí Voráček. Hlavou ovšem nedokázal usměrnit míč do branky.

Těsně před odchodem do šaten, se dostal do obrovské šance domácí Vosyka. Postupoval sám na brankáře, ale nebylo mu přáno – trefil pouze tyč.

Žichovice nulu udržely

Ve druhém poločase se obrázek hry nezměnil. Domácí dobývali branku Žichovic, a snažili se vsítit gól.

Velkou šanci měl Baran, ovšem po přistrčení branku netrefil.

Nepomuk se snažil zakončovat i ze střední vzdálenosti, jenže buďto střela mířila mimo branku, nebo zakročil Žichovický brankář.

Poté už se zápas dohrával bez větších šancí. V základní hrací době byl tedy výsledek 0:0.

Bod navíc získali zaslouženě domácí

Aspoň malou náplastí může být pro Nepomuk zisk dvou bodů.

FK Nepomuk
Tomáš Voráček: Předpokládali jsme těžký boj, ale že až tak Žichovice zalezou a budou bránit v deseti? No budiž, i tak se to dá hrát. Přijeli pro bod a získali ho, na nic víc snad ani nárok neměli. Pro nás je důležité, že jsme získali plusový bod po penaltách, a už se těšíme do Černic. Doufám, že už se bude hrát fotbal z obou stran