23.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2017-2018

Víska vyloupila Lipnici

13

Výkonem ve druhé půli Víska domácí Lipnici na hlavu porazila

Vyrovnaná první půle a těsné vedení hostů

Zápas začal vyrovnaně. Iniciativu začalo zanedlouho přebírat spíše domácí družstvo a dokázalo si vyvořit několik nadějných příležitostí. Nebezpečné byly hlavně dvě střely z dálky. Červenkovu dělovku brankář Doležán vyrazil, neméně tvrdá rána Dolejšího prolétla těsně kolem brány. Obrana hostů se začínala dostávat do úzkých a vyrobila chybu, když střední obránci podskočili polovysoký míč. Za nimi čekal zkušený Bouchner, jenž tvrdou a umístěnou ranou z rohu velkého vápna otevřel skóre. Hosté přidali na obrátkách a zanedlouho se jim podařilo domácí zamknout na jejich polovině a ohrožovat jejich branku ze standardních situací. Ve 21. minutě se předvedl hostující kapitán Lacina akcí robbenovského typu. Rychlá klička od lajny do středu hřiště a utažená jedovka na bližší tyč vypálená zpoza vápna znamenaly vyrovnání skóre. Víska nadále svírala Lipnici kolem jejího vápna a ve 31. minutě se jí povedlo otočit stav zápasu, když se prosadil opět Lacina, tentokrát hlavou po standardní situaci. To bylo do poločasu vše a týmy šly do kabin za stavu 1:2.

Jednoznačný průběh i výsledek druhé půle

Do druhého dějství vstoupila Lipnice s několika změnami v sestavě, hned tři hráči si prohodili místo. Sice se jí dařilo držet míč na kopačkách, v obraně však zívala otevřená okna, do kterých hosté s radostí zabrušovali. V 58. minutě domácí obránce nepochopitelně odevzdal míč Lacinovi, jenž zkušeně uklidil míč do sítě a zkompletoval hattrick. Domácí poté hru zcela otevřeli. Nejprve to neslo ovoce, to když se po pěkné kombinační akci, která se posunovala po levé lajně, uvolnil Bláha a tváří v tvář brankáři udržel nervy na uzdě. Poté však hosté převzali otěže zápasu do svých rukou a Lipnici, která snila o vyrovnání, tvrdě srazili na zem. Dvě brejkové situace z 81. a 86. minuty a góly Černohorského a Krupičky rozhodly zápas. V samém závěru pak ještě Horák ve vlastním váplně místo balonu trefil nohy hostujícího útočníka a z následné penalty upravil skóre zápasu na konečných 2:6 Fikar.

Touto výhrou si Víska udržela 5. místo, Lipnice se posunula z desátého na jedenáctý flek.

TJ Sokol Lipnice nad Sázavou
Jan Dolejš, obránce: Do zápasu jsme byli odhodláni dát všechno, bohužel s námi trochu zacloumalo to, že na zápas jsme nedorazili v sestavě, v jaké se čekalo. V první půli jsme nehráli špatně, ale inkasovali jsme z obou vážnějších střel soupeře. Ve druhém poločase už jsme my obránci hořeli a soupeř nás nemilosrdně trestal. Kdo dostane doma šest gólů, ten nemůže myslet na body...

Sokol Víska
Radek Křivský, trenér: Chybělo nám několik zkušených hráčů. Nastoupili místo nich hráči, co nedostávají mnoho příležitostí, ovšem zahráli všichni dobře. Celkově, si myslím, že jsme předvedli slušný kolektivní výkon a zaslouženě vyhráli. Pokud bych mel někoho vyzvednout, tak nadstandardně se dařilo Lacinovi, na stoperu výborně zahrál Psota a v bráně několikrát skvěle podržel Doležán, který chytal po zranění na jaře poprvé.

P. Bárta [-] - J. Bouchner [-] , B. Černý [-] , J. Dolejš [-] , L. Tecl [-] - R. Kučírek [-] , D. Bláha [-] , P. Dolejší [-] , T. Horák [-] - Z. Rosenberg [-] , D. Červenka [-]

Sokol Víska
M. Doležán [-] - L. Fikar [-] , D. Kufr [-] , R. Hýbl [-] , L. Málek [-] , A. Filip [-] (56. R. Černohorský [-] ) , P. Lacina [-] , R. Sadílek [-] , J. Krupička [-] , B. Psota [-] , A. Křivský [-]

ŽK: 68. J. Bouchner .
Hráči zápasu: D. Bláha - P. Lacina , M. Doležán , B. Psota .
Místo: Lipnice nad Sázavou. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Kutil Petr - MUZIKÁŘ Ondřej, FRÝDL Marek (N).