24.kolo, Moravskoslezský | Ostrava - město | Okresní přebor, 2017-2018

--

Slovan přejel Koblov

12. M. Kubinec , 20. J. Toma , 25. D. Valenčin (p.) , 38. R. Pytlík , 40. J. Toma , 77. M. Kubinec - 18. L. Masnica (p.) , 67. O. Koudelný
2

Za krásného počasí přivítal v sobotu na svém domácím hřišti tým Slovanu Ostrava celek Koblova. Do utkání šel náš A-tým s velice obměněnou sestavou z důvodu několika absencí, ale i tak jistě ve velice silné sestavě, což se potvrdilo hned od začátku. Utkání řídila trojice rozhodčích Štorek – Handlíř, Kempný.

Od úvodních vteřin bylo jasné, který tým bude tím aktivnějším. Šlo spíše o dobývání hostující obrany. Koblov čekal na brejky a Slovan ovládal hru. Obránci Koblova hráli velice vysoko a tak bylo na našich hráčích, aby s touto soupeřovou taktikou poradili. Ve 12. minutě došlo před pokutovým územím k nedovolenému zákroku na našeho hráče. Rozhodčí Štorek neváhal a nařídil přímý volný kop. K míči se postavil David Valenčin. Jeho střela mířila k pravé tyči, tam však byl připraven brankář Twrdý a míč vyrazil před sebe. K vyraženému míči se jako první dostal Michal Kubinec a uklidil míč za záda brankáře. 1:0

Slovan byl daleko lepším týmem, ale v 18. minutě se hosté dostali do brejkové situace. V pokutovém území si posunul míč útočník Koblova směrem k postranní čáře. Ke smůle našeho týmu se do dráhy protihráče dostal Marek Stolař soupeř o něj zakopl a sudí nařídil pokutový kop. Penaltu vzal na sebe Lukáš Masnica a bez problémů ji proměnil. 1:1

Slovan vzápětí přišel z odpovědí o 2 minuty později po krásné průnikové přihrávce středem hřiště se míče ujal náš útočník Jirka Toma a s chladnou hlavou míč uklidil placírou k levé tyči. Nádherná přihrávka a skvělé zakončení a hlavně rychlá odpověď. 2:1

Ve 25. minutě se na pravé straně k míči dostal Petr Urbánek. Míč navedl směrem k bráně a obránci udělal kličku. V okamžiku, kdy si míč posunul jej hostující obránce podrazil. Rozhodčí po konzultaci s asistentem odpískal penaltu. Míč si značku postavil David Valenčin a ve stylu Antonína Panenky zvýšil náskok Slovanu na 3:1.

Soupeř začínal po třetí obdržené brance rezignovat a byla znát frustrace. Stále se hrálo jen na jednu branku soupeř se místy nemohl dostat ani za polovinu hřiště. Ve 38. minutě se Slovan řítil na bránu v situaci 3 na 1. Míč měl u nohy Radek Pytlík. V této situaci to vzal na sebe, zasekl si míč, aby ho měl na svou silnější levou nohu, poté vyslal střelu, která zapadla přesně do levého horního rohu brány. Vymetené pavučiny a 4:1.

Tečku za prvním poločasem si však naši hráči schovali na 40. minutu, kdy soupeř opět hrál s velice vytaženou obrannou řadou. Následovala[RT1]  skvělá přihrávka, která našla Jirku Tomu a ten se řítil zcela sám na bránu soupeře. Zachoval se jako chladnokrevný zabiják a uklidil míč jako v prvním případě k levé tyči. 5:1.

Druhá půle se již odehrávala v daleko slabším tempu a spíše se utkání už jen dohrávalo. Slovan povolil soupeři se ještě jednou radovat z vstřelené branky. A to v 67. minutě, kdy po jednom z brejku dostal z pravé strany míč až před naší bránu, kde byl zcela nehlídaný Otmar Koudelný a poslal míč do sítě. 5:2.

Poslední slovo však měl náš tým. Na levé straně hřiště si míč vzal Marek Stolař. Nacentroval jej do pokutového území. A po několika odrazech si míč našel Michal Kubinec  a svým druhým gólem v zápase udělal definitivní tečku za další výhrou Slovanu Ostrava.

Příští týden náš tým jede na půdu Hoštálkovic, které si na podzim odvezli od nás remízu 0:0. Naše hráče nečeká nic lehkého. Tímto bychom Vás chtěli srdečně pozvat, aby jste přišli podpořit náš tým.