15.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2014-2015

--

--

Rezerva Štěpánova začala vítězně

0

Domácí železáři se po úspěšném vstupu do jarní části soutěže posunuli již na čtvrté místo tabulky.

První jarní zápas sezóny  přinesl v prvním poločase mnoho nepřesností. Zprvu iniciativu převzali hosté, kteří bušili do obrany domácích, ovšem obrana hráčů Štěpánova odolávala. Postupem času se hra začala přelévat na druhou stranu, především rychlé protiútoky byly hlavní zbraní domácích železářů. Po jednom z nich navíc domácí útočník Šikula vstřelil úvodní branku zápasu.Utkání bylo následně vcelku vyrovnané, druhý poločas už nebyl plný nepřesností a kvalita fotbalu šplhala pořád výše. Sněženští hrozili především ze standardních situací, největší ze všech šancí skončila jenom na břevně za zády ležícího brankáře Nečesánka. To na druhé straně se v samostatném úniku pětadvacet minut před koncem nemýlil domácí středopolař Buček a navýšil vedení domácích na rozdíl dvou branek. Navíc v 76. minutě musel předčasně pod sprchy Regent za druhou žlutou kartu. Převaha jednoho muže na place nakonec nebyla přetavena v další úspěšné zářezy, tudíž na světelné tabuli v rohu hřiště svítil po posledním hvizdu rozhodčího výsledek 2:0. Štěpánov tak vykročil pravou nohou do druhé části letošního ročníku III. třídy. Naopak Sněžné si bude muset počkat na své první body minimálně do dalšího střetnutí.

FK Železárny Štěpánov nad Svratkou B
Ivo Jílek (Štěpánov B): V prvním poločase se střídali nepřesnosti na obou stranách a Sněžné několikrát nebezpečně ohrozilo naši branku. Po přestávce již bylo na hřišti jen jedno mužstvo a když jsme přidali druhou branku, zaslouženě jsme si připsali důležité tři body.

TJ Sokol Sněžné
Ladislav Střešnák (Sněžné): Chyběli nám 4 hráči základní sestavy a na hře to bylo dost znát. Nedali jsme množství vyložených příležitostí, přičemž jsme finální fázi a zakončování trénovali snad nejvíce během kvalitní zimní přípravy. Soupeř měl trochu štěstí, asi tak jeden jutový pytel, a proto nejspíš vyhrál.

R. Nečesánek [-] - T. Samek [-] , T. Brázda [-] , R. Hrubeš [-] , A. Křenek [-] (65. M. Kolář [-] ) - D. Fiala [-] , L. Macinský [-] , J. Veselský [-] (78. I. Jílek [-] ) , J. Buček [-] - J. Šikula [-] (46. M. Vrzal [-] ) , J. Kintr [-]

M. Dvořák [-] - M. Střešňák [-] , M. Vašek [-] , L. Pondělíček [-] , F. Karmazín [-] - O. Forchtsam [-] (85. T. Odehnal [-] ) , D. Regent [-] , L. Štourač [-] (88. J. Dufek [-] ) , K. Štegner [-] - L. Tauber [-] , J. Buchta [-]

ČK: 76. D. Regent .
Hráči zápasu: J. Veselský .