26.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

15. T. Krimlák , 28. T. Krimlák (p.) , 33. Š. Vošta - 50. J. Galbavý (p.) , 53. J. Galbavý
14

Klíčany - Zápas mezi domácími Klíčany a hosty ze Slaného by se dal nazvat zápasem dvou rozdílných poločasů.

Tříbrankové vedení domácích

Ve 14. min. přihrál zleva Vimr Galbavému, ten ale střílel vedle brány Holého. V 15. min. na druhé straně házeli domácí aut, míč posunul Předota na prostředek volnému Krimlákovi a na jeho střelu k tyči Sedlák neměl - 1:0. Ve 28. min. pak Sedlák vyběhl na vysoký míč, srazil Malíka (ten po pár minutách musel být střídán) a domácí měli výhodu penalty. Proměnil ji opět Krimlák - 2:0. O minutu později Galbavého trestný kop vyškrábl Holý nad břevno.

Ve 34. min. poslali domácí ostrý roh na zadní tyč, obrana neuhlídala Voštu, který zblízka nekompromisně zavěsil - 3:0. Ve 40. min. dobrá akce hostí k zakončení nevedla, získali jen roh, po jehož rozehrání střílel Galbavý a bránu jen těsně minul. Na stavu nic nezměnil ani další přímý kop centrovaný od zadní lajny Galbavým. Domácí míč odvrátili.

Slaný sahalo po vyrovnání

Po změně stran byl v 50. min. faulován pronikající Tikovský a Galbavý z penalty snížil -3:1. V 53. min. domácí odvrátili roh, míč se kutálel proti noze Marouškovi, ten bez přípravy střílel, ale jeho nepodařená střela se změnila v parádní finálovou přihrávku na vlevo volného Galbavého, který technickou střelou krásně překonal Holého a snížil na rozdíl jedné branky - 3:2. Od té doby se hrálo téměř na polovině domácích, kteří zuby nehty bránili jednogólové vedení. Výjimkou je střela z dálky záložníka Minhy ze 68. min., kterou Sedlák v pohodě kryl.

V 79. min. po centru z levé strany Hořejší mířil hlavou nad bránu a o dvě minuty později průnik Marouška zastavil až těsně před brankou jeden z obránců. V poslední minutě Holý další slánský pokus jen vyrazil před sebe a Hansl pak v krkolomné pozici branku netrefil. Na stavu se nic nezměnilo ani po tříminutovém nastavení hrací doby.

SK Slaný
Milan Šúr, vedoucí mužstva: "Odehráli jsme zápas s dvěma naprosto odlišnými poločasy. V tom prvním jsme umožnili svými chybami domácím třikrát skórovat, přičemž hra byla v podstatě vyrovnaná. V druhé půli jsme nedovolili domácímu týmu nic. Celý druhý poločas jsme hráli na půlce Klíčan, nicméně tutovku ke skórování jsme si vytvořit nedokázali. Odjíždíme tak bohužel s prázdnou."