--

--

Mšeno vyhrálo až na penalty

7

dalším domácím utkání si Jiskra Mšeno připisuje do tabulky dva body po utkání s Brandýsem nad Labem. V normální hrací době skončilo utkání 2:2, lépe pak zahráli penalty jablonečtí.

Samotný úvod zápasu proti Brandýsu nad Labem přinesl Štemberkovu střelu z úhlu, na opačné straně střílel Kovařík, oba brankáři ale byli včas na svém místě. Až po čtvrthodině hry rozhodčí nechal našemu týmu výhodu po faulu u středového kruhu, míč dostal na pravou stranu Krejčík, před brankou našel Nulíčka a Mšeno šlo do vedení 1:0. Střelec naší úvodní branky mohli za pět minut přidat druhou branku, ale v pádu jen těsně nedosáhl na střílený balon. Z ničeho nic tak udeřili hosté, za vápnem se opřed do míče Kubeš a míč z jeho kopačky zapadl přesně k tyči Masaříkovy branky – 1:1. Blízko branky byli jablonečtí ještě před poločasem, to si málem srazil míč do vlastní sítě Bohdan. Po přímém kopu Rozkovce poslal míč hlavou kousek nad břevno Krejčík.

Úvod druhé půle byl mírně v režii domácího týmu, ale zakončení vázlo. Až když se na hřiště dostal střídající Čížek, přišly i zajímavé momenty před Janáčkovou brankou. V jedné minutě musela obrana Brandýsu hasit povedené pokusy Hrnčíře a Krajčíka. Čtvrt hodiny před koncem Čížek předskočil ve výskoku i hostujícího brankáře, ale hlavou míč poslal mimo tři tyče. Brandýs se tak připomněl opět nečekaně, odražený balon napálil na jabloneckou branku z dobrých 35 metrů Folwarczny a jeho prudká střela zapadla přesně pod břevno Masaříkovy branky – 1:2! Za dvě minuty měli hosté další dobrý brejk, ale šance Moravce skončila jen rohovým kopem. Jablonec vzápětí zatlačil svého soupeře, Helm neprostřelil hradbu těl bránících hráčů, šanci Koblížka zastavil až rozhodčí. Jablonečtí se zaslouženého vyrovnání dočkali pět minut před koncem, balon z pravé strany proskákal skrz pokutovým územím až ke Koblížkovi, který utaženou střelou k tyči vyrovnal na 2:2.

O dalším bodu do tabulky rozhodly až pokutové kopy. Hned v první serii chytil hostujícímu kapitánovi Folwarcznymu penaltu Masařík. Všichni jablonečtí exekutoři byli pak přesní, proměnili Houser, Helm, Váňa, Rozkovec a Čížek a Mšeno získalo z utkání s Brandýsem nakonec body dva. „Po průběhu utkání moc spokojený ale nejsem. Děláme hrozné chyby. První gól byla chyba a ještě víc mě mrzí ta druhá inkasovaná branka. Prohráli jsme tam hlavičku na půlce půlky a hned dostaneme od soupeře krásný gól. Měli jsme tlak celý druhý poločas, ale nebyli jsme schopni ho přetavit v nějaké branky,“ řekl po skončení utkání trenér Mšena Josef Just.