--

--

Mýto těsně porazilo Čáslav

11
Během týdne před zápasem s Čáslaví se toho hodně událo. V pondělí 2.4. 2018 nás navždy opustil náš hlasatel Josef Boban Khýn. Náš klub nepřišel jen o výborného hlasatele, ale také o největšího srdcaře. Boby s týmem jezdil téměř ke všem venkovním zápasům. Především však přicházíme o skvělého člověka a vyjímečného kamaráda.. Do zápasu proto vstupujeme s černými páskami a minutou ticha na počest jeho památce !! Den před sobotním zápasem převzalo naše první mužstvo trenérské duo Radim Fikejz a Pavel Dvořák, protože po oboustranné dohodě u týmu skončil trenér Václav Pišta. Do boje proti Čáslavi jsme šli s velmi omlazenou sestavou s věkovým průměrem něco přes 23 let.
Od začátku utkání to bylo právě Vysoké Mýto, které se snažilo o zasazení první rány. Ve 3.minutě byl před vápnem faulován Kopřiva, přímý volný kop sám zakončil bohužel nepřesně - nad bránu Kubáta. V 10.minutě pak po kombinaci vyslal Wimmer Štěpánka, který se řítil vstříc gólmanovi, jeho zpětnou přihrávku však hosté dokázali odvrátit. Další vývoj utkání byl především o soubojích mezi vápny a to až do 33.minuty, kdy jsme se dostali do šance přes naši levou stranu. Žák prostrčil na Bendu a ten nacentroval přes hostujícího obránce. V tu dobu už ve vzduchu visel Adam Kopřiva, který má parádní střeleckou fazonku a tak se z takové pozice nemýlil - 1:0 pro Mýto. V druhém poločase se oba týmy řídily heslem, když nenecháme soupeře vystřelit, nemůžeme dostat gól. Střely na bránu ve druhém poločase byly 0:0. I přes to se našly ojedinělé situace, kdy k ohrožení brány došlo. V 54.minutě nepříjemný Kopřivův centr sebral před Dvořákem, Kubát. Čáslav měla svoji největší šanci v 68.minutě, kdy hlavičkoval Černík těsně vedle naší branky. O 8 minut déle pak domácí nedokázali vyřešit situaci 3 na 3, kdy finální přihrávku zablokoval hostující Fuxa. Černobílá obrana fungovala skvěle, Čáslav se do vápna Černíka spíše nedostávala, veškeré centry odvrátila, zbylé náznaky šancí sesbíral Vojta Černík sám. Více se tak už nestalo a Vysoké Mýto si z dnešního zápasu připisuje důležité 3 body. Věřme, že tento zápas bude dobrým odrazovým můstkem do dalších bojů !!! Navázat na dnešní vítězství se pokusíme za týden nezvykle dopoledne v neděli a to na půdě Pardubické rezervy. zdroj: http://www.skvm.wbs.cz