--

Jak je důležité míti Nulíčka. Mšeno zlikvidovalo letohradský náskok a uspělo po rozstřelu

20. T. Kabourek , 52. E. Týfa (p.) - 74. D. Nulíček , 76. D. Nulíček
0

Domácí Letohrad se až na třetí pokus dočkal zahájení jarní části soutěže. Po odložených zápasech s Chrastavou (dohrává se ve středu 4.4.) a Turnovem se střetli v netradičním dopoledním čase s kvalitním soupeřem z čela tabulky – Jabloncem.

Domácí šli do vedení

Hosté potvrdili roli favorita a od prvních minut se tlačili do zakončení. Během úvodních 5 minut zlikvidoval Volšík dva nebezpečné pokusy Jablonce. Domácí postupně hru vyrovnali a za svojí aktivitu byli odměněni v 19. minutě. Po rychlém rozehrání trestného kopu překvapil Kail jablonecké obránce. Přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Kabourka, ten hlavou nedal Masařikovi šanci a domácí vedli 1:0. Letohrad mohl navýšit jednobrankové vedení ve 35.minutě. Střelu domácích vyrazil brankář Masařík pouze ke Kabourkovi a následující dvě střely zablokovali hostující obránci. Velkou šanci neproměnil v závěru prvního poločasu hostující Váňa. Po rohovém kopu střílel hlavou těsně vedle tyče.

Žolík jak se patří

Druhý poločas začali lépe domácí. V 52 minutě hosté faulovali Kabourka v pokutovém území. Nařízený pokutový kop proměnil s přehledem Týfa. Hosté po obdržené brance přidali a začali se množit šance v pokutovém území Letohradu. Velkou příležitost zneškodnil Volšík v 57.minutě. Z hranice malého vápna se Krejčík snažil hlavou překonat letohradského brankáře, ale Volšík míč vytěsnil na roh. V 60.minutě poslal hostující trenér Just na hřiště zkušeného Nulíčka. Ten se prosadil nejprve v 74.minutě a po standardní situaci snížil hlavou na 2:1. Za necelé dvě minuty vyrovnal střelou po zemi na 2:2. Zaskočení domácí nesložili zbraně, a snažili se rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Jeníček kolmým pasem za obránce vyslal do šance Týfu, ale ten ve vyložené šanci mířil pouze vedle tyče. Utkání skončilo remízou a v pokutových kopech byli úspěšnější hosté. Domácí se nemají za co stydět, nebýt dvouminutové nepozornosti která je stála tři body, byli zkušenému a kvalitnímu soupeři vyrovnaným protivníkem.